LeBron James NFT Alanında Büyüklük İçin Çalışıyor mu? Bu Ticari Markalar Öyle Diyor

NBA süperstarı Lebron James metaverse ve değiştirilemez belirteçlerin büyümesi için kurulan birkaç sporcudan biridir. İşte James’in yeni başvurularıyla ilgili son durum.

Ne oldu: James’in 5 Nisan’da sunduğu yeni bir ticari marka başvurusu, NBA yıldızının markasını NFT’ler yaratarak büyütmek ve ayrıca NFT lansmanlarında başkalarına yardım etmek için daha fazla planı olduğunu gösteriyor.

dosyalamalar paylaşılan ticari marka avukatı tarafından Josh Gerben ile ilgili Gerben Hukuku James’in “büyüklük için çaba göster” ifadesi için ticari marka başvurusunda bulunduğunu vurgulayın. Marka, LBJ Trademarks LLC tarafından dosyalandığı şekliyle üç ayrı alan için ticari marka başvurusunda bulunmuştur.

Marka için ilk kategori, takas edilemeyen jetonlar ve kriptografik jetonlardır. Markanın ikinci kategorisi ise giyim ve konfeksiyon.

Üçüncü kategori, NFT’lerle ilgili dili ve sektördeki danışmanlık hizmetlerini içerdiği için en ilgi çekici olabilir.

Dosyalamada, “Ticari olmayan belirteçlerin ve kriptografik belirteçlerin basımı, oluşturulması, tanıtımı ve dağıtımı” yazıyor.

Dosyalama aynı zamanda “karşılıksız tokenlerin ve kriptografik tokenlerin basımı, oluşturulması, tanıtımı ve dağıtımı alanında danışmanlık hizmetleri” sunmayı da planlıyor.

İlgili Bağlantı: LeBron James İlk Aktif 1 Milyar Dolarlık NBA Oyuncusu: Bilmeniz Gerekenler

Neden Önemli: James daha önce Mart ayı başlarında ticari marka başvurusunda bulunmuştu. Dosyalar, James’in sanal ürünler, sanal ayakkabılar, ticaret kartları ve diğer öğeleri piyasaya sürebileceğini söyledi. Dosyalama ayrıca James’in sanal basketbol sahaları, spor salonları ve metaverse’de spor yapmak için eğlence tesisleri üzerindeki ticari markalarını da içeriyordu.

Nike Inc İLE İLGİLİJames ile ömür boyu sözleşmesi olan, Roblox Corp RBLX. Şirket, Roblox oyunu içindeki NIKELAND projesiyle meta evrenin büyümesi üzerine bahse giriyor.

Nike, 224 ülkeden 6,7 milyon Roblox oyuncusunun lansmanından bu yana Roblox’ta NIKELAND’ı ziyaret ettiğini bildirdi. Nike, LeBron 19 stilleri gibi sanal ürünlerin NIKELAND’a olan talebi artırmaya yardımcı olduğunu vurguladı.

See also  Tech wreck: Goldman Sachs cuts Netflix, Roblox and eBay to 'sell'

James, koçluk yaptığı ve Roblox kullanıcılarına katıldığı NBA All-Star Haftası sırasında NIKELAND’ı ziyaret etti.

James için ticari marka başvurusu, meta veri tabanında markasını genişletebilir ve birçok şirket ve ünlünün, sektör büyüdükçe işlerini genişletmek veya telif hakkı taleplerini korumak için meta veri deposu için başvuruda bulunduğu bir zamanda gelebilir.

Fotoğraf: Flickr’da Alexandra Walt’ın izniyle