RuneScape Mobile röportajı: Emma Hall ve Matt Casey, oyunun birinci yıldönümünü kutlarken nasıl performans gösterdiğini tartışıyor

Yaklaşık bir yıl önce Jagex, sonsuza kadar popüler olan RuneScape’i mobil cihazlara getirdi. Çoğumuzun, genellikle okulda bir BT dersi sırasında konsantre olmamız gerektiğinde, muhtemelen en azından biraz oynadığı bir oyundur. RuneScape Mobile’ın ilk 12 ayında birçok başarıya imza attığını öğrenmek muhtemelen sizi şaşırtmayacaktır.

Geçenlerde Emma Hall (Baş Geliştirici) ve Matt Casey (Ürün Direktörü) ile RuneScape Mobile hakkında sohbet etme şansımız oldu. Birlikte oyunun nasıl performans gösterdiğini, topluluğun devam eden geliştirmedeki rolünü ve gelecekte neler bekleyebileceğimizi tartıştık.

RuneScape Mobile, bir yıldır vahşi doğada. İlk 12 ay nasıl geçti ve ilk beklentilerinizi karşıladı mı veya aştı mı? Oyun hangi başarıları elde etti?

Emma – Beklentilerimi tamamen aştı. Lansmanda, o kadar büyük bir oyuncu akını görüyorduk ki, kapasitemizi yükseltmeye acilen bakmamız gerekti, bu harika bir problem! O zamandan beri etkileşim, mobilde oynamanın birçok oyuncumuzun günlerinin temel unsuru haline geldiği noktaya kadar yüksek kaldı. Masaüstü oyuncularımızın bir kısmının düzenli olarak mobil cihazlarda da oynadığını görmeye devam ediyoruz, bu da oyunlarımızın bir mobil cihazda ne kadar iyi çalıştığını gerçekten gösteriyor.

See also  Oyun İncelemesi: 'Winter Ember' - HorrorFuel.com: İncelemeler, Derecelendirmeler ve En İyi Korku Filmleri ve TV Şovları Nerede İzlenir

Matt: Mobil platforma çıktığımızdan beri kaç oyuncunun oyuna döndüğünü görmekten de çok memnunum. Stratejimiz, uygun ve erişilebilir olacak ve geçmişte olduğu kadar tam bir masaüstü MMORPG oynamak için zaman fırsatı bulamayan oyuncuların yaşam tarzlarına uyan tam bir çapraz oyun deneyimi sunmaktı. Aldığımız geri bildirim ve incelemelerin çoğunun ‘o oyunu’ oynadığını hatırlayan ve Gielinor’u tekrar ziyaret etmekten ve anılar, deneyimler ve arkadaşlarla yeniden bağlantı kurmaktan gerçekten zevk alan oyunculardan geldiği gerçeğini seviyorum.

RuneScape Mobile röportajı: Emma Hall ve Matt Casey, oyunun birinci yıldönümünü kutlarken nasıl performans gösterdiğini tartışıyor Yaklaşık bir yıl önce Jagex, sonsuza kadar popüler olan RuneScape'i mobil cihazlara getirdi. Çoğumuzun, genellikle okulda bir BT dersi sırasında konsantre olmamız gerektiğinde, muhtemelen en azından biraz oynadığı bir oyundur. RuneScape Mobile'ın ilk 12 ayında birçok başarıya imza attığını öğrenmek muhtemelen sizi şaşırtmayacaktır. - esenlerbocekilaclama

Emma Hall – Baş Yapımcı

Geçen yıl boyunca yeni bir şey öğrendin mi? Özellikle bu çıkıntının üstesinden gelmek zorunda olduğunuz zorluklar oldu mu?

Emma – Mobilde çalışmanın benim için ve geliştiricilerimizin çoğu için büyük bir öğrenme eğrisi olduğunu söyleyebilirim. Mobil için oyun geliştirmek, masaüstünden neredeyse tamamen farklı bir beceri setidir. Okunabilirlik ve kullanılabilirlik daha da önemlidir ve bunlardan biri birazcık bile yanlışsa, oyunun deneyimi sinir bozucu olabilir. Bazılarında ekran içi kameralar, bazılarında kavisli kenarlar, bazılarında ise geniş ekranlar olduğu için her türlü mobil cihazda çalışabilen özellikle arayüzler başta olmak üzere içerikler de tasarlamamız gerekiyor. Yarattığımız her şeyin aynı şekilde çalıştığından, her cihazda aynı oyuncu deneyimini sunduğundan emin olmamız gerekiyor. Bu kadar küçük bir ekran alanıyla çalışırken bu inanılmaz derecede zor olabilir.

Benzer şekilde, genel olarak mobil cihazlara devasa bir MMO getirmek ne kadar zordu?

Emma – Şu anda 20 yıldan daha eski olan bir oyun üzerinde çalışıyoruz ve bununla birlikte, hiçbir zaman bir mobil cihazda olması amaçlanmayan bir sürü içerik geliyor. Bu fikir, RuneScape ilk yapıldığında bazı geliştiricilerin gözünde bir parıltıydı. Karşılaştığımız en büyük zorluklardan biri, tüm bu içeriği bir mobil cihaza getirmenin yaratıcı yollarını bulmak, böylece hala ilgi çekici ve oynaması eğlenceli. Devam eden bir süreç. Oyunun sosyal yönleri de bir MMO deneyiminin ayrılmaz bir parçasıdır, bu nedenle oyunun bu bölümünü erişilebilir ve kullanımı kolay hale getirmek bizim için bir öncelik olmuştur ve olmaya devam etmektedir.

YT

Oyunun gelişiminde sizi şaşırtan bir şey oldu mu? Örneğin, bazı şeylerin taşınması beklenenden çok daha kolay ve diğerleri daha mı zordu?

Emma – Şimdi RuneScape’e dürüstçe bakmak, çok fazla tıkla ve tıkla oyun stili ile her zaman mobil cihazlara gelmekti. Temel mekaniği ve özellikleri kullanma kolaylığı çok iyi aktarıldı. Arada sırada küçük ince ayarlar dışında, bu konuda gerçekten çok fazla değişiklik yaptığımızı düşünmüyorum. En büyük sorunlar her zaman kullanıcı arayüzü ile ilgiliydi.

See also  The Best Xbox Series X/S Games So Far

Geliştiricilerin, oyunlarında hangi değişiklikleri yapacaklarını belirlemek için oyuncu tabanlarıyla iletişim halinde olduklarından emin olduklarını sık sık görüyoruz. Bu sizin de benimsediğiniz bir yaklaşım mı? Eğer öyleyse, bir oyunun gelişmesine yardımcı olmak için oyuncu geri bildiriminin ne kadar ayrılmaz olduğunu düşünüyorsunuz?

Emma – RuneScape, her zaman topluluğu tarafından büyük ölçüde etkilenen bir oyun olmuştur. Özellikle mobil cihazlar için, Discord ve diğer sosyal medyada oyuncularla aktif olarak konuşan ve neredeyse her gün geri bildirim toplayan geliştiricilerimiz var. Güncellemelerimizi, oyuncuların gerçekten aradıkları şeye göre düzenlememize ve uyarlamamıza yardımcı oluyor. Dürüst olmak gerekirse, RuneScape ve geliştirme ekiplerinin oyuncularımızla olan ilişkilerinin, RuneScape’in 20 yıldan fazla bir süredir devam etmesinin ve inanılmaz derecede aktif bir topluluğa sahip hareketli bir oyun olarak kalmasının temel nedenlerinden biri olduğunu düşünüyorum.

RuneScape Mobile röportajı: Emma Hall ve Matt Casey, oyunun birinci yıldönümünü kutlarken nasıl performans gösterdiğini tartışıyor Yaklaşık bir yıl önce Jagex, sonsuza kadar popüler olan RuneScape'i mobil cihazlara getirdi. Çoğumuzun, genellikle okulda bir BT dersi sırasında konsantre olmamız gerektiğinde, muhtemelen en azından biraz oynadığı bir oyundur. RuneScape Mobile'ın ilk 12 ayında birçok başarıya imza attığını öğrenmek muhtemelen sizi şaşırtmayacaktır. - esenlerbocekilaclama

Matt Casey – Ürün Direktörü

Etkinlikler ve diğer güncellemeler açısından o kadar ileriyi planladıysanız, oyuncular önümüzdeki aylarda ve hatta yıllarda RuneScape’ten ne bekleyebilir?

Matt: Arayüzlerin kullanılabilirliği, metin okunabilirliği ve diğer genel yaşam kalitesi düzeltmelerine yardımcı olacak mobil kullanıcı deneyiminde yapmamız gereken birçok iyileştirme var. Ayrıca oyuncuların RuneScape’e bağlı kalmak için oyunun mobil sürümünü nasıl kullanabileceğini geliştirmek için teknoloji üzerinde çalışıyoruz. Örneğin, ‘Ünlü ağaçlarınız büyümeyi bitirdi’ veya ‘Grand Exchange’de satılan eşyalarınız’ gibi oyun içi etkinlikler için bir dizi bildirim seçeneği, oyunculara gerçekten yardımcı olacak ve oyuna sahip olmanın rahatlığına ve erişilebilirliğine başka bir boyut katacaktır. cebinde. Daha geniş anlamda, genişleyen RuneScape serisinin bir parçası olarak Gielinor dünyasını öne çıkaran ilgili tür ürünleri aracılığıyla RuneScape’i yeni izleyicilere tanıtmanın yollarını arıyoruz.

RuneScape’in hikayesinin bundan sonra nereye gideceğine ilişkin olarak, geçtiğimiz günlerde, Kaos Lordu Zamorak’a karşı şimdiye kadarki en zorlu patron dövüşüyle ​​Temmuz ayında başlayan son içerik sezonumuzu duyurduk. Ayrıca bu yıl oyuncuları, birçok oyuncu için diğer oyuncular tarafından atlanabileceğiniz ve tüm eşyalarınızı kaybedebileceğiniz korkutucu PvP alanı olan Wilderness’e geri götürüyoruz. Bazı görsel geliştirmeler ile oyunun daha yeni bölgelerinde görülen standartları yükseltmek için süper zorlu bir PvM’yi (Oyuncuya Karşı Canavar) korurken bazı sinir bozucu yönleri ortadan kaldırmak için değişiklikler yapıyoruz.

See also  Best deals today: Alienware M15 R4 gaming laptop, Microsoft Xbox Series S, and more

MMO’lardan hoşlanıyor musunuz? İşte Android telefonlar ve tabletler için mevcut en iyilerden bazıları