Jüri, Trenton adamını PS4’te Diaz-Delgado’nun acımasızca öldürülmesinde mahkum etti – Trentonian

TRENTON – Jüri, Perşembe günü Akmal Alvaranga’nın zorlama savunmasını reddetti ve onu Danny Diaz-Delgado’nun infaz tarzı cinayetiyle ilgili tüm suçlamalardan mahkum etti.

Duruşma, haftalarca süren korkunç fotoğraflara ve 2018’deki kaçırma ve öldürmeye ilişkin ayrıntılara yer verdi.

Trenton’dan 34 yaşındaki Alvaranga, cinayetten ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı ve 1 Eylül’de Yüksek Mahkeme Yargıcı Darlene Pereksta tarafından mahkum edildiğinde, adam kaçırma suçundan 15 ila 30 yıl daha hapis cezasına çarptırıldı.

Ayrıca, Alvaranga’nın dava arkadaşı Rufus Thompson ile hediye olarak bir PlayStation 4 satın almak üzere bir buluşma ayarlayan Diaz-Delgado’yu öldüren acımasız 23 Mart 2018’de ağır cinayet, soygun ve iki silah suçundan da suçlu bulundu. küçük kardeşi için.

Gerçekte, toplantı bir oyundu, böylece iki adam, saatlerce süren işkence sırasında elektrik kablosu ve koli bandı ile bağlı olan 20 yaşındaki adamı soyabilirdi.

Adamlar sonunda Diaz-Delgado’yu bir bagaja yükledi ve onu Assunpink Deresi’nin kıyısına sürdü ve orada dizlerinin üzerinde sırtından dokuz kez vuruldu.

Alvaranga kürsüye çıktı ve tek tetikçinin ortak davalısı olduğunu ve Thompson’ın emriyle Diaz-Delgado’yu Güney Cook Caddesi’ndeki bir garajda rehin almaya zorlandığını, bu sırada Thompson kurbanın banka kartını alıp bankalardan yüzlerce dolara baskın düzenlediğini iddia etti. onun hesabı.

Toplamda, adamlar sahte PS4 planının bir parçası olarak sadece 940 dolar kazandılar.

Savunma avukatı Edward Hesketh, bu haftaki kapanış konuşmaları sırasında Thompson’ın “soğukkanlı” bir katil ve cinayet için zaten 45 yıllık bir teklife hizmet eden bir “psikopat” olduğunu ve müvekkilinin zihinsel engellerinden onu içeri sokmak için yararlandığını söyledi. hayatı için korku.

Ancak Mercer County Savcı Yardımcısı Rachel Cook, Alvaranga’nın korkmuş bir aptal olmadığını, Thompson’ın “suç ortağı” olduğunu gösteren ölümcül suç çılgınlığının öncesinde, sırasında ve sonrasında bir dizi telefon görüşmesi ve kısa mesaja işaret ederek baskı savunmasına karşı çıktı.

See also  PS5, PS4, Xbox ve PC için Soul Hackers 2, Taht'ı Açıklayan Yeni Fragmanı Aldı

Thompson ATM’ye gittiğinde Diaz-Delgado’yu yaklaşan kıyametten kurtarmak için bir şansı olduğunu savundu, ancak “bu suçları sürdürmeyi tekrar tekrar seçti”.

Jürinin kararının ardından yaptığı açıklamada Cook, Alvaranga aleyhindeki kanıtları “ezici” olarak nitelendirdi ve jüri üyelerine “hızlı ve adil karar” için teşekkür etti.

“Her açıdan Danny, harika bir arkadaş, sevgi dolu bir kardeş ve sadık bir oğul olan olağanüstü bir insandı” dedi. “Trajik bir şekilde Danny’nin genç hayatı, davalıyla yolları kesiştikten sonra kısa kesildi. Danny’yi asla geri alamasak da, sevdiklerinin bugünkü suçlu kararıyla biraz teselli bulmasını umuyoruz.”