Metaverse’de Bu Hafta: Hellboy Sandbox’a Geliyor, Charli XCX Roblox’ta Performans Gösteriyor

Meta veri tabanında ve bir bütün olarak Web3’ün daha geniş dünyasında işler hızla ilerliyor. Kime sorduğunuza bağlı olarak, bu fütüristik, blok zinciri tabanlı alan ya pazarlama için bir sonraki büyük şey – ve hemen hemen her şey için – ya da aşırı abartılmış bir moda. İşte bu geçen haftadan bilmeniz gerekenler:

Charli XCX, Samsung’un sanal uzay istasyonunu kurdu

Teknoloji devi Samsung, metaverse’deki en son markalı etkinliği için sahneyi hazırladı: pop süperstarı Charli XCX’in Roblox’ta ev sahipliği yaptığı sanal bir konser. Samsung Superstar Galaxy adlı ve yarın 17 Haziran’da yapılması planlanan etkinlik, pop kültürü, video oyunları ve sanal modayı harmanlayacak. Samsung, etkinliğin, ziyaretçilerin sanal akıllı telefonlar tarafından yönlendirilen zorluklara atılacağı “fütüristik bir uzay istasyonuna” benzemek üzere tasarlanmış sanal bir ortamda gerçekleşeceğini belirtiyor. Marka ayrıca “avatarınızı kişiselleştirmek ve kendi pop yıldızı kişiliğinizi yaratmak için özel pop-ikondan ilham alan öğelerin kilidini açma” şansı sunarak yeni aktivasyonunu hızlandırıyor. Pek çok sanal konserde olduğu gibi, Roblox’ta gerçekleşecek olan Charli XCX konseri de kısmen sanatçının hayran kitlesiyle tamamen yeni bir şekilde etkileşim kurması için bir fırsat olarak konumlandırılıyor: “Roblox ve Samsung, sahip olduğum etkileşimi genişletmek için mükemmel bir ikili gibi hissediyorlar. Hayranlarım, ”dedi Charli XCX bir açıklamada. “Ortaklık, topluluğuma beni daha önce sağlayamadığı şekillerde deneyimleme ve erişim olanağı sağlayacak bir ortaklık…” Samsung özellikle sanal deneyimler ve daha geniş anlamda Web3 konusunda iyimser görünüyor: Daha geçen hafta, örneğin, teknoloji şirketi kendi Discord sunucusunun lansmanını duyurdu.

Chobani yarışa Roblox’ta giriyor

Muhtemelen en iyi yoğurt ve süt alternatif ürünleriyle tanınan gıda şirketi Chobani, metaverse’deki ilk aktivasyonu olan “Chobani Yulaf Sütü Kozmik Yarışı”nı resmen başlattı. Roblox’ta barındırılan aktivasyon, oyuncuların sanal uzay araçlarını manevra etmesi ve sakinleri muhtemelen korkunç bir yulaf sütü sıkıntısı çeken farklı gezegenlere yulaf sütü ulaştırması gereken markalı bir oyundur. Kendisini “misyonu olan bir gıda üreticisi” olarak tanımlayan Chobani, ilk metaverse kampanyasına hayırsever bir bakış açısı da ekledi: oyuncular kümülatif eşit sayıda puan toplar toplamaz Hunger Free America’ya 75.000 dolar bağışlamayı planlıyor. oyunun “yardım çizelgesinde”.

See also  Soul War Roblox Codes for May 2022

Lacoste’un timsahı Web3’e doğru yüzüyor

Fransız moda markası Lacoste, Web3’teki iddiasını “UNDW3” adlı yeni bir NFT düşüşü ile belirliyor – biraz mantığa aykırı bir şekilde “sualtı” olarak telaffuz ediliyor. NFT’lerde, karanlık bir su birikintisinden tehditkar bir şekilde ortaya çıkan, markanın ticari markası logosundan tanıdık bir hayvan olan bir timsah vardır; bir gözü, Dune’daki Fremen gibi, mavinin yabancı bir tonudur. Görüntünün, Lacoste’un yeni bir sanal dünyanın ışığına çıkışını temsil edebileceği, bakışlarının metaverse’de ortaya çıkmaya başlayan rekabetçi pazarda kendisi için bir dilim oluşturmaya sıkı sıkıya bağlı olduğu düşünülebilir. Lacoste yaptığı açıklamada, açılış Web3 kampanyasının “[renewing] topluluk üyelerinin yeni bir ortamda Lacoste’un sahipliğini almasına izin vererek müşteri ve marka deneyimi [and] yaratıcı yol.” Markaya göre UNDW3 ile ilgili haberler, Lacoste’un “sadece 48 saat içinde 30.000’den fazla abone” alan Discord sunucusunun piyasaya sürülmesinden kısa bir süre sonra geldi. Yeni kampanya Salı günü, her biri 0,08 ETH (bu yazının yazıldığı sırada yaklaşık 95 $) değerinde 11212 NFT’nin (markanın L1212 gömleğine atıfta bulunulan) piyasaya sürülmesiyle başladı. Marka bir açıklamada, “UNDW3, Lacoste’un Web3’teki gelişiminin ilk aşamasıdır” dedi. “Önümüzdeki sezonlarda da bu devam edecek”

Coinbase, ‘başka bir kripto kışı’ için çalışanlarını işten çıkardı

Kripto krizi devam ediyor. Bu haftanın başlarında, kripto borsası şirketi Coinbase, şu anda neredeyse kesin görünen ekonomik açıdan zor günler için işi kolaylaştırmak amacıyla toplam 1.000’den fazla çalışanı olan işgücünün %18’ini işten çıkaracağını duyurdu. Coinbase CEO’su ve kurucu ortağı Brian Armstrong Salı günü bir şirket mektubunda ekonominin “[appears] 10 yılı aşkın bir ekonomik patlamanın ardından resesyona girmek”, bu durum “başka bir kripto kışına yol açabilir ve uzun bir süre devam edebilir… Ekonomiyi veya piyasaları tahmin etmek zor olsa da, her zaman en kötüsünü planlıyoruz, bu yüzden işi herhangi bir pazar aracılığıyla yürütebilir.” Armstrong ayrıca mektubunda şirketin, piyasanın “boğa koşusunun ilk başlarında olduğu ve kripto ürünlerinin benimsenmesinin patladığı 2021 yılının başlarından bu yana çok hızlı büyüdüğünü… ” Şirketin hisse senedi fiyatının geçen yıl halka arzından bu yana yaklaşık %84 düştüğü bildirildi. Coinbase’den haberler, şirketin geçmişteki düşüşler sırasında kripto piyasasının esnekliğinden şüphe duyanları eğlendiren “Long Live Crypto” başlıklı yeni bir reklam yayınlamasından kısa bir süre sonra geldi. Crypto.com ve Gemini Trust dahil olmak üzere diğer kripto ticaret şirketleri de kripto piyasasında devam eden düşüş nedeniyle bazı çalışanlarını bırakma planlarını açıkladılar.

See also  15 Best Scary Roblox Games You Should Play in 2022

Şimdi Sandbox’a giriyor: Hellboy, Rambo, The Expendables

Metaverse’e girmek isteyen markalar için popüler bir giriş noktası haline gelen mobil video oyunu Sandbox, eğlence şirketi Lionsgate ve film stüdyosu Millennium Media ile yeni bir ortaklık duyurdu. Şirketler birlikte, The Sandbox’ın bir blog yazısında “hayranların favorisi Lionsgate ve Millennium Media aksiyon filmlerinden ilham alan vokselleştirilmiş karakterler ve öğeler içeren heyecan verici bir eğlence yeri” olarak tanımladığı “Action City”yi inşa ediyor. Proje, Hellboy film serisine dayanan sanal bir deneyimle başlayacak ve ardından benzer şekilde testosteron eklenmiş Rambo ve The Expendables serilerine dayanan deneyimler izleyecek. Blog gönderisi ayrıca “stüdyonun zengin korku kataloğuna giren deneyimlerin gelecek için planlandığını” söylüyor. (Lionsgate, Saw serisi, House of 1,000 Corpses ve American Psycho gibi korku klasiklerinin arkasındaki stüdyodur.) ​​”The Sandbox için vizyonumuz her zaman oyuncuların kendi orijinal maceralarını yaratabilecekleri binlerce renkli dünyayı hayata geçirmek olmuştur. The Sandbox’ın baş işletme görevlisi ve kurucu ortağı Sebastien Borget yaptığı açıklamada, en sevdikleri filmlerden, TV şovlarından, animelerden ve daha fazlasından lisanslı içerikle birlikte. “Bu karışıma, 129 Akademi Ödülü adaylığı ve zengin bir popüler aksiyon ve korku filmleri kataloğu olan Lionsgate’in benzersiz küresel eğlence etkisine sahip bir ortak eklemek, açık meta veri tabanımızı önemli ölçüde zenginleştiriyor.”

Adobe meta veri deposuna bakıyor

Yazılım şirketi Adobe Inc. bu hafta, bazı araçlarını Apple bilgisayarları ve “M” serisi bilgisayar çipleriyle daha uyumlu hale getirmek için geliştirdiğini duyurdu. Apple’ın tescilli yongaları, bir dizi grafik tasarım alanına daha fazla işlem gücü ve dolayısıyla yaratıcı potansiyel sağladı; Adobe şimdi, teknolojisini Apple’ın teknolojisiyle birleştirerek bu güçten yararlanıyor gibi görünüyor; bu, şirketin gelişen metaverse’in 3D dünyasında lider bir dijital tasarım stüdyosu olma konusundaki artan ilgisini yansıtıyor.

See also  Deutsche Telekom : Telekom Electronic Beats to launch “Beatland” on Roblox

McKinsey, metaverse değerlemesinin 2030 yılına kadar 5 trilyon dolara ulaşabileceğini söyledi

Danışmanlık şirketi McKinsey & Company’den yeni bir rapor, meta veri tabanında çiçek açmaya başlayan sanal pazarın 2030 yılına kadar 5 trilyon dolarlık şaşırtıcı bir değere ulaşabileceğini buldu. Rapora göre, e-ticaret bu piyasa değerinin yaklaşık yarısını oluşturacak. Reklamın da pastanın önemli bir dilimini oluşturması bekleniyor – 144 milyar dolar ile 206 milyar dolar arasında bir yerde. McKinsey raporunun yazarları, bu ilk günlerde meta veri deposu tanımının “hala akışkan” olduğunu kabul ederken, raporun amaçları doğrultusunda meta veri deposunu “dijital ve fiziksel yaşamlarımızı sorunsuz bir şekilde birleştiren internetin bir sonraki yinelemesi olarak” tanımlıyor. ” Ayrıca, nihayetinde meta veri deposunun muhtemelen “platformlar ve cihazlar arasında birlikte çalışabilirlik” ve “oyunun ötesinde insan faaliyetlerini kapsayan vakaları kullanma” ile karakterize edileceğini de yazıyorlar. Rapor, meta veri tabanına yapılan yatırımların büyük ölçüde büyük teknoloji şirketlerinden, Andreessen Horowitz gibi risk sermayesi şirketlerinden ve “rekabette öne geçmek için yenilikçi yollar arayan” markalardan kaynaklandığını belirtiyor.

Daha fazlası için The Drum’s Inside the Metaverse haftalık bültenine buradan kaydolun.