Roblox hissesi neden bugün düştü? Odaktaki rezervasyonlardaki yavaşlama (NYSE:RBLX)

Roblox Geliştirici Konferansı 2019

Ian Tuttle/Getty Images Eğlence

roblox hisse senedi (NYSE:RBLX) sahip olmak %15,8 düştü Morgan Stanley, rezervasyon tahminlerini (ve fiyat hedefini) düşürerek Mayıs metriklerine yanıt verdiğinden, bir ayın en düşük noktasına ulaştı.

Şirket, aylık önemli noktalar Çarşamba günü, günlük aktif kullanıcılarda yıldan yıla %17 büyüme kaydetti, ancak rezervasyonların %9-11 düştüğünü tahmin ediyor. Kullanıcı başına rakamlar daha da kötüleşti: Günlük aktif kullanıcı başına ortalama rezervasyonlar %23-24 düşecek şekilde ayarlandı.

Şirket, bu rezervasyon düşüşlerini, 2022’de euro ve İngiliz sterlini de dahil olmak üzere yabancı para birimlerine karşı önemli ölçüde daha güçlü bir dolara bağladı – bunun etkisi Mayıs 2022’de “daha belirgin”.

Morgan Stanley’den Brian Nowak, sonucun “metaverse’de karışık bir Mayıs” olduğunu söyledi. %10’luk rezervasyon artışındaki yavaşlama, yılın bugüne kadarki en yavaş yavaşlamasıydı ve yatırımcının Mart ayındaki en düşük -%9’luk düşüşten toparlanma beklentilerini şaşırttı. Şirket, doların gücünün muhtemelen rezervasyon büyümesinde %4’lük bir düşüşe katkıda bulunduğunu söyledi.

Nowak, günlük aktif kullanıcılar %17 artarken, bu önceki aya göre 2,7 milyon kullanıcı azaldı – bugüne kadarki en büyük düşüş.

İkinci yarıya girerken, rezervasyon büyümesindeki herhangi bir yeniden hızlanmanın büyüklüğü ilk önemli tartışma olacağını söyledi – ve eğilimler konusunda temkinli davranıyor. 2022 ve 2023 rezervasyon tahminlerini her biri %2 azalttı, ancak 2022 için sıralı beklentileri değiştirmedi.

Bu, 25$’lık daha düşük bir fiyat hedefine, mevcut fiyat olan 24.37$’a karşılık geldi. Nowak, Roblox’ta Eşit Ağırlıktır (RBLX).

Nowak, rezervasyonların beklenenden daha fazla yavaşlaması, kullanıcı büyümesinin hayal kırıklığına uğraması veya marjların beklentilerin altında performans göstermesi durumunda, bir ayı vakasının 15 $ (veya %39 aşağı yönlü) bir hedef önerdiğini yazdı.

Wall Street analistleri bunu ortalama olarak Satın Al olarak değerlendiriyor – ancak Alfa Arayan yazarların ortalama Bekletme notu var ve Alfa Arayışı’nın kendi Quant Derecelendirmeleri yaklaşımı, Roblox’ta Sat (RBLX) sinyali veriyor.

See also  Innovative YouTuber Creates Powerful Fantasy Roblox Movie Featuring MrBeast and $100Million