Minecraft Education Edition ile Roblox Education arasında nasıl bir karşılaştırma var?

Minecraft ve Roblox: Her biri dünya çapında bir lejyon oyuncuya sahip iki mega-popüler sanal alan video oyunu. İkisi arasında önemli farklılıklar olsa da, her iki oyun da A) oyuncu yaratıcılığını teşvik eden ve B) genellikle çocuk dostu olan açık uçlu oyun deneyimleri sunar.

Önceki Minecraft Vs. Roblox özelliği, her birine bir giriş ve oyunların birbirine karşı nasıl yığıldığının üstünkörü bir karşılaştırmasıyla bu iki sandbox oyununa kısa bir bakış attık. Ve daha sonra belirttiğimiz gibi, hem Minecraft hem de Roblox, herkesin keyifle oynayabileceği müthiş oyunlardır ve kesinlikle kimsenin ikisinin de hayranı olmaması için hiçbir sebep yoktur.

Bugün, her oyunun eğitimsel yönüne bir göz atacağız; bu, her iki oyunun da öğretmenler ve öğrenciler için benzer araçlar ve kaynaklarla tamamlanmış sağlam eğitim programlarına sahip olduğu göz önüne alındığında, her durumda dikkate değerdir.

Minecraft Education Edition, tahmin edilebileceği gibi, oyunun sınıflar için özel olarak tasarlanmış bir versiyonudur. Tarafından geliştirilmiş Xbox Oyun Stüdyoları ve Mojang Stüdyolarıkarıştırılmaması gereken Minecraft Edu’nun yerini alarak 2016 yılında piyasaya sürüldü.

Roblox Edu’nun aksine, Minecraft Eğitim Sürümü, çeşitli konuları kapsayan ders planlarına sahiptir. Tarih ve Kültür, Sanat tasarımıBile İklim ve Sürdürülebilirlik ile Bilgisayar Bilimi. Bu sonuncusu kodlamaya vurgu yapar.

Minecraft Education Edition, derslerinde, adında bir yardımcı uygulamaya ek olarak öğretici dünyalardan da yararlanır. Sınıf Modu Uygulamayı öğrenci etkinliğini izlemek için kullanabilen eğitimciler için. Minecraft Education Edition, sınıfta kolay işbirliği için tasarlanmıştır ve 30’a kadar öğrenciden oluşan bir sınıf birlikte oynayabilir.

Roblox Education, 2018’de piyasaya sürüldü ve ertesi yıl Roblox Education için özel bir web sitesi kullanıma sunuldu. Ve Kasım 2021’de Roblox, Roblox Topluluk Geri Ödemesi (RCR), Roblox’un eğitim programını genişletmeye yöneliktir. Bu amaçla Roblox’un dağıtılacağı da açıklandı. 10 milyon dolarlık finansman RCR’nin bir parçası olarak sınıflarında Roblox Studio kullanan eğitimcileri desteklemek.

See also  Goldman Sachs Downgrades Roblox to Neutral, Lowers Price Target to $50 - Benzinga - Benzinga

Roblox, başlı başına bir oyundan ziyade aslında bir oyun yapma platformu olduğundan, Roblox Edu’nun odak noktası kodlamayı öğretmektir. Programın eğitimciler için üç kaynak bölümü vardır: Ders planları (4 adettir ve kolay sınıf kurulumu için tasarlanmıştır), Diziler (Creative Commons Lisansı altında adım adım takip edilmesi kolay 5 ders) ve Bağımsız Modüller (21 adet, “bireysel kavramların veya daha büyük bir proje dizisinin parçası olarak” kullanılması teşvik edilir).

KARŞILAŞTIRMAK

Gördüğünüz gibi Minecraft Education Edition ve Roblox Education, öğretmenler için bol miktarda ders ve kaynaklarla harika bir öğrenme platformu sunuyor. Bu platformlardan herhangi biri aracılığıyla öğrenmek isteyenler için, gerçekten iki şeye iniyor: fiyatlandırma ve Müfredat.

fiyatlandırma:

  • Minecraft Eğitim Sürümü— Nitelikli eğitim kuruluşları için satın alabilir kullanıcı/yıl başına 5 ABD doları. Bireyler satın alabilir kullanıcı/yıl başına 12 ABD doları. Bir Microsoft 365 hesabının gerekli olduğunu unutmayın.
  • Roblox Eğitimi—Ücretsiz, ancak belirli içerikler için mikro dönüşümler olmasına rağmen (tipik olarak 1$).

Müfredat:

  • Minecraft Eğitim Sürümü—Çeşitli dersler: Tarih, Dijital Vatandaşlık, Matematik, Eşitlik ve Katılım, Bilgisayar Bilimi (kodlama dahil) ve daha fazlası.
  • Roblox Eğitimi—Müfredat, bu konularda zengin kaynaklarla kodlama ve oyun geliştirme becerilerine odaklanır.

Çözüm

Eğitimciler Minecraft Education Edition veya Roblox Education ile gerçekten yanlış gidemezler. Bilgisayar bilimi öğretmenleri için Roblox Education, rakipsiz bir fiyata (ücretsiz) mükemmel bir öğretim platformu sunar.

Ancak Minecraft Eğitim Sürümü, daha kapsamlı bir ders müfredatı için net bir seçimdir, ancak maliyet dikkate alınması gereken bir şey olabilir.

Bu gönderiyi paylaş: