Xbox Series X|S ve One’da PS5 Denetleyici Nasıl Kullanılır

PlayStation 5 denetleyicisi, DualShock’tan DualSense’e geçişinde büyük bir yeniden tasarımdan geçerken, birçok oyuncunun neden yeni PS5 pedini favorileri olarak talep ettiği anlaşılabilir. Bazıları platformlar arasında hareket ederken bile PS5 kontrol cihazını yanlarında götürmek istiyor. PC’de yerel olarak çalışsa da, onu Xbox’a bağlamak çok daha zor. Ve PS5’te bir şeyleri tersine çevirmek ve bir Xbox denetleyicisi kullanmak için, bu tamamen başka bir hikaye. İşte Xbox Series X|S ve Xbox One’da bir PS5 kontrol cihazının nasıl kullanılacağına dair bir döküm.

PS5 denetleyicisi Xbox Series X|S ve One’a nasıl bağlanır

Xbox'ta PS5 Denetleyicisi Nasıl Kullanılır

Bir PS5 denetleyicisini Xbox Series X|S ve Xbox One’a bağlamak için kullanıcıların şunları yapması gerekir:

  1. Brook Wingman XB gibi uyumlu bir adaptör satın alın.
  2. Adaptörü Xbox’a takın.
  3. İlk eşleştirme için bir kablo kullanarak denetleyiciyi adaptöre bağlayın.
  4. Kabloyu çıkarın ve denetleyicideki “PS” düğmesine basın.
  5. PS5 denetleyicisi şimdi Xbox’a bağlanmalıdır.

Not: Brook Wingman XB gibi adaptörler resmi olarak PlayStation veya Xbox tarafından desteklenmemektedir. Bu nedenle, gelecekteki bir güncelleme ile işe yaramaz hale getirilebilirler. Satın alırken dikkatli olun.

PS5’te bir Xbox denetleyicisi kullanabilir misiniz?

Xbox'ta PS5 Denetleyicisi Nasıl Kullanılır

Hayır, PS5’te Xbox denetleyicisi kullanamazsınız.

Hangi nedenle olursa olsun, hem Xbox Serisi hem de Xbox One denetleyicileri, PS5 sistemiyle uyumlu değildir. Şu anda bir Xbox pedini PS5 ile eşleştirmenize izin veren herhangi bir adaptör yok.

Bu kürek avantajını elde etmek için bir Xbox Elite Kontrol Cihazını PS5 ile birleştirmeyi umanlar için, bunun mümkün olmadığını öğrenince hayal kırıklığına uğrayacaksınız. Ancak PS5’in yakında kendi Elite tarzı kontrol cihazına sahip olması muhtemel.

Daha yararlı kılavuzlar arayanlar, AirPod’ları ve diğer Bluetooth kulaklıkları PS5’e nasıl bağlayacaklarını, PS5 Hızlı Menüsünü nasıl düzenleyeceğinizi veya PS Plus Oyun Akışı gecikmesini ve takılmalarını nasıl düzelteceğinizi öğrenmek isteyebilir.

See also  Fumb Games Mobil Uygulaması Bitcoin Miner, Zebedee Üzerinden Gerçek BTC Ödüllerini Entegre Ediyor – Bitcoin Haberleri