Fortnite’ta istatistiklerinizi nasıl kontrol edebilirsiniz: Adım adım kılavuz

Fortnite, günümüzün en popüler battle royale oyunlarından biridir. Oyun, çeşitli yaş gruplarından oluşan devasa bir oyuncu tabanına sahiptir ve bu da onu son zamanların en kapsayıcı ve erişilebilir oyunlarından biri haline getirir.

Bununla birlikte, Fortnite çok popüler olduğu için çok rekabetçi bir oyundur. Bunu akılda tutarak, oyuncuların istatistiklerini diğer oyuncuların ve arkadaşlarının istatistikleriyle karşılaştırabilmeleri için oyundaki istatistiklerini sık sık kontrol etmek istemeleri doğaldır.

İstatistikler, bir oyuncunun oyunda kaç kez maç kazandığı, kaç kez öldürdüğü ve daha fazlasıyla ilgili bilgiler sunar.

Oyuncuların oyundaki istatistiklerini kontrol edebilmelerinin birkaç yolu vardır. İşte tüm bu yöntemlerin hızlı bir özeti.


Fortnite’ta istatistikleri kontrol etme konusunda hızlandırılmış bir kurs

1) Oyun içi istatistik sayacı

youtube kapağı

Oyunun içinde, oyuncuların devam edip istatistiklerini kontrol edebilecekleri yerleşik bir sayaç var. Ancak, bu sayaç yalnızca kazanılan maçların sayısını ve güvence altına alınan elemelerin sayısını gösterir. Bu yeterli bilgi olmasa da, oyuncular eleme sayılarını oynadıkları maç sayısına bölerek K/D oranlarını hesaplayabilirler.

Oyun içi sayacı bulmak için yapmaları gereken şey bu.

  • Oyuncuların önce oyuna giriş yapmaları ve ardından Kariyer sekmesine gitmeleri gerekecek.
  • Oradayken, oyuncuların ekranın altındaki Profil sekmesini seçmeleri gerekecek.

Bu onlara oyundaki farklı modlardaki performansları hakkında kısa bir genel bakış sunmalıdır.


2) Çevrimiçi siteler

youtube kapağı

Oyunculara oyundaki istatistikleri konusunda yardımcı olabilecek birkaç çevrimiçi site de var. Ancak bu siteler, Epic Games ile hiçbir şekilde ilişkili değildir. Bu yüzden oyuncuların internette bu siteleri kullanırken dikkatli olmaları gerekiyor.

Oyuncuların istatistiklerini almalarına yardımcı olabilecek iki özel site vardır. Birincisi Fortnite Scout, ikincisi ise Fortnite İstatistikleri. İstatistiklerini öğrenmek için:

  • Oyuncuların arama kutusuna Epic Games Kullanıcı Kimliklerini girmeleri ve ardından Ara’ya basmaları gerekir.
See also  New Marvel x Fortnite Crossover Skins Announced

Siteler, istatistikleri birkaç saniye içinde otomatik olarak yüklemelidir. Bu üçüncü taraf web sitelerinin her ikisi de bir oyuncunun oyundaki performansının daha derinlemesine bir analizini sunar.


3) Mobil uygulamalar

youtube kapağı

Bu günlerde oyuncular Fortnite’ta ne kadar iyi olduklarını anlamak için mobil uygulamaları da kullanabilirler. İki uygulama gerçekten popüler. İlk uygulama Companion For Fortnite olarak bilinirken, ikinci uygulama Fortnite Tracker uygulamasıdır. İkinci uygulamanın da bir web sitesi varyantı var. Uygulamaların hiçbirinin Epic Games ile ilgisi yok.

Bu uygulamalar başlangıçta oyunun Dünyayı Kurtar modu için tasarlanmıştı ancak oyuncuların istatistiklerini Battle Royale modunda da kontrol etmelerine izin veren bazı özelliklere sahipti. Her iki uygulama da, bir oyuncunun oyunda nasıl performans gösterdiği konusunda kapsamlı bir analiz sunarak, oyuncuların hareket halindeyken istatistiklerine göz atmalarına olanak tanır.

  • Epic Games hesaplarıyla bu uygulamalara giriş yapmak, oyuncuların istatistiklerini kontrol etmesine izin vermelidir.

Bununla birlikte, palavra haklarını elde etmek için oyuncuların birbirleriyle rekabet ettiğini görmek güzel. Ancak, günün sonunda, oyuncuların bunun sadece bir oyun olduğunu ve her şeyin eğlenmekle ilgili olduğunu hatırlamaları gerekir!


Soumyadyuti Ghosh tarafından düzenlendi