Avastars bebeklerim metaverse’i anlamanıza yardımcı olabilir – sonunda!

“Metaevrende doğmuş” ilk oyuncak olarak selamlanan ve Cumartesi günü ön satışa sunulan yeni bebek koleksiyonu “My Avastars” ile tanışın. Bu neden önemli çünkü 7-12 yaşındaki çocuğunuz metaverse hakkında sizden çok daha fazlasını bilmek üzere.

Fiziksel gerçekliği dijital dünyayla birleştiren bu hala belirsiz bir gelecek konseptinin 2024 yılına kadar 800 milyar dolarlık bir pazar olacağı tahmin edildiğinden, 25 dolarlık yeni bir çocuk oyuncağının bunu şimdiye kadar gördüğümüz her şeyden daha iyi açıklayabileceği gerçeği, oldukça da ilginç.

Ancak fiziksel oyuncak dünyasını – veya herhangi bir fiziksel perakende eşyayı – dijital oyun dünyasının dışında var olmayan eterik nesnelerle nasıl birleştirirsiniz? Her ikisini de – tabii ki – aynı anda yaparak.

Çocuklarınızla birlikte yeni bir altına hücumun henüz başladığı geleceğe hoş geldiniz.

Meta veri deposu çağırıyor: Hazır mıyız?

25 dolarlık

25 dolarlık “standart paket” lansmanında üç farklı sürüm var.” Kutunun dışında, seçtiğiniz temel formu bulacaksınız: yeşil saçlı Dreamer_3.0 (solda), pembe saçlı KawaiiPie^^ , ve A_VibeThng, Roblox’ta görüntülenen oyuncularla eşleşen isimler.

Avastarlarım

My Avastars, Fingerlings ve Got2Glow Fairy Finder şöhretinden tanınmış oyuncak yapımcısı WowWee ile Roblox’u bir video oyunu geliştirme platformu olarak kullanan ilk profesyonel şirket olan popüler oyun yaratıcısı Gamefam arasında türünün ilk örneği bir işbirliğidir.

İki şirket, bu Temmuz’da çıkacak olan Roblox sürümü My Avastars: RP’de dijital bir karaktere karşılık gelen bu fiziksel oyuncak serisini oluşturmak için bir araya geldi. Rol yapma oyunu, çocukların yeni modaların, saç stillerinin ve hatta yüz özelliklerinin kilidini açarak bebeklerine çevrimiçi olarak hayat vermelerini sağlar.

See also  Roblox acquires game chat startup Guilded

Hepsinin çalışma şekli basittir. Bebeği satın alın – 25 dolarlık “standart paket” lansmanında üç farklı versiyon var. Kutunun dışında, Roblox’ta görüntülenen oyuncularla eşleşen isimler olan KawaiiPie^^, A_VibeThng, Dreamer_3.0., seçtiğiniz temel formu bulacaksınız.

Her biri kendine özgü bir “kişiliğe” sahip imza kıyafeti giymiş olarak gelir. Örneğin, pembe saçlı KawaiiPie^^ daha çok “sevimli ve sevimli” bir tür olarak düşünülürken, A_VibeThng biraz daha punk rock ve kapsayıcı.

Her bebek ayrıca gizemli bir “bonus” kıyafet ve 100’den fazla olası görünüm için yeniden kullanılabilir çıkartma paketleri ile birlikte gelir. Ayrıca bu yıl içinde her şeyin daha fazlasını içeren 40 dolarlık lüks bir paket olacak – yaklaşık 1.000 farklı görünüm için iyi. Kağıt bebek konsepti gibi ama çok daha fütüristik ve havalı.

Her bebek ayrıca gizemli bir

Her bebek ayrıca gizemli bir “bonus” kıyafet ve 100’den fazla olası görünüm için yeniden kullanılabilir çıkartma paketleri ile birlikte gelir.

Çocuklar, çıkartmaları değiştirerek, kıyafetleri karıştırıp eşleştirerek, farklı kıyafetleri üst üste koyarak, saç stillerini değiştirerek ve dövme çıkartmaları veya kıyafet çıkartmaları ekleyerek onları gerçek hayatta tıpkı oyun gibi hissettirecek şekilde giydirebilir, mevcut tarzlarını ve ruh hallerini yansıtabilir.

Ardından, Roblox’taki her bebekle birlikte gelen benzersiz bir kodu kullanarak çocukların bebeklerini çevrimiçi hayata geçirmelerini sağlayarak yeni modaların, saç stillerinin ve hatta yüz özelliklerinin kilidini açabilirler.

Çocuklar metaverse için oynuyor

Bu konseptin tamamı doğrudan popüler oyundaki değişimi sağlar: Kısmen dijital, kısmen fiziksel, tek başına veya arkadaşlarla, gerçek dünyada veya çevrimiçi olarak.

Burada öne çıkan birkaç şey var: Oyuncak endüstrisi gelişiyor ve çocukların oyun oynamaya olan aşırı ilgisine hitap ediyor. Aynı zamanda son derece popüler bir dijital oyun kalıbına da odaklanıyor – dijital benliğinizi kişiselleştiriyor.

See also  3 Beaten-Down Growth Stocks to Buy Before a Big Market Rally

“Kendim de bir oyuncu olarak, her seanstan önce avatarımı özelleştirmeyi seviyorum. WowWee marka geliştirme ve yaratıcı stratejiden sorumlu başkan yardımcısı Sydney Wiseman, Zoom üzerinden bana şunları söyledi: .

Sadece çocuklar için değil: Oyun çalışması, yetişkinlerin çocuklardan daha fazla oynadığını gösteriyor

Oyuncak yapımcısı WowWee ve Roblox'u video oyunu geliştirme platformu olarak kullanan ilk profesyonel şirket olan popüler oyun yaratıcısı Gamefam, My Avastars'ı yaratmak için bir araya geldi. Bebekler, bu Temmuz'da çıkacak olan Roblox sürümü My Avastars: RP'deki dijital bir karaktere karşılık geliyor.

Oyuncak yapımcısı WowWee ve Roblox’u video oyunu geliştirme platformu olarak kullanan ilk profesyonel şirket olan popüler oyun yaratıcısı Gamefam, My Avastars’ı yaratmak için bir araya geldi. Bebekler, bu Temmuz’da çıkacak olan Roblox sürümü My Avastars: RP’deki dijital bir karaktere karşılık geliyor.

Roblox’un son istatistiklerine göre, günlük yaklaşık 55 milyon aktif kullanıcı var. Bunlardan her beş kişiden biri 2021’de avatarlarını her gün güncelledi. Ayrıca, şirketin 2021’de “yıldan yıla %353 büyüme” yaşadığını söylediği platformdaki kadın içerik oluşturucuların sayısında da patlayıcı bir büyüme oldu. Bunun gibi sayılarla, My Avastars ana demosunun kızlar olması şaşırtıcı değil.

Wiseman, “Roblox oyuncularının yarısı kendini kız olarak tanımlıyor, ancak oyuncak endüstrisinin oyunla nasıl kesiştiğine baktığınızda, ürün teklifleri öncelikle aksiyon figürlerine ve patlayıcılara odaklanıyor” diye ekledi.

İnternette bir şeyler satmak mı istiyorsunuz? İşte doğru uygulamayı nasıl seçeceğiniz ve en çok parayı nasıl alacağınız

Stressiz yan koşuşturma? Arabanızı, teknenizi, bisikletinizi veya havuzunuzu kiralayarak para kazanın

Roblox oyunu My Avastars: RP bu Temmuz'da geliyor. Rol yapma oyunu, çocukların yeni modaların, saç stillerinin ve hatta yüz özelliklerinin kilidini açarak bebeklerine çevrimiçi olarak hayat vermelerini sağlar.

Roblox oyunu My Avastars: RP bu Temmuz’da geliyor. Rol yapma oyunu, çocukların yeni modaların, saç stillerinin ve hatta yüz özelliklerinin kilidini açarak bebeklerine çevrimiçi olarak hayat vermelerini sağlar.

Metaverse’e karışan diğer en iyi oyuncak üreticileri

Bu formda bir ilk olmasına rağmen, My Avastars, oyuncak-buluşma-metaverse alanına adım atmak üzere olan tek isim değil. Nintendo’nun LEGO ile devam eden işbirliği, Mario, Luigi, Princess Peach ve diğerlerinin LEGO’lu versiyonları da dahil olmak üzere bazı inanılmaz oyuncaklar ortaya çıkardı.

See also  Should Disney Buy Roblox as a Metaverse Play?

Bu yüksek teknolojili oyuncaklar, farklı senaryolara yerleştirildiğinde yüz ifadelerini değiştirmelerine olanak tanıyan, gözler ve ağızlar için küçük dijital ekranlara sahiptir. Yerleşik hoparlörler, hepimizin tanıdığı ilginç ses hatlarını aktarır. Luigi’s Mansion, Bowser’s Airship ve Dorrie’s Beachfront gibi etkileşimli oyun setleri, minik karakterlerin yeni becerilerini sergilemeleri için fırsatlarla dolu.

Tüm bunlar, setlere yerleştirilen benzersiz NFC etiketleri sayesinde. Hedef noktalardan birine bir karakter koyduğunuzda, bir kolu çekmek, düşmanları durdurmak veya bir kapı açmak gibi havalı bir şey yaparlar. Özel ses efektleri ve animasyonlar da tetiklenerek deneyimi gerçek bir video oyunu gibi hissettiriyor.

Diğerlerinin yanı sıra Hasbro, Lego ve Mattel, görünüşe göre yeni bir metaverse oyunu üzerinde çalışıyorlar. Ve geçtiğimiz Mayıs ayında, oyuncak üreticisi Jazwares, Uplift Games ile son derece popüler Robox oyunu Adopt Me’yi temel alan yeni bir oyuncak serisi üzerinde çalıştığını duyurdu!

Hala meta veri deposundan emin değil misiniz? Kızınız açıklasın…

Bu noktada, meta veri deposu temel olarak internetin 3 boyutlu bir modelini – fiziksel dünyaya paralel bir yeri – veya etkileşimli, sürükleyici ve hatta hiper gerçekçi olan paylaşılan bir sanal alanı temsil eder.

Meta’nın yakında çıkacak olan karma gerçeklik kulaklığı, kod adı Project Cambria, bu tür özellikleri iyi bir şekilde anlatıyor. Teknolojide çalışmadığınız sürece, muhtemelen buna yakın bir şey yaşamamışsınızdır. Ancak My Avastars gibi yeni bir oyuncakla çocuğunuz onu ilk elden deneyimlemek üzere olabilir. Belki sana açıklamasını sağlayabilirsin.

My Avastars, Ekim ayında büyük perakendecilerde resmi olarak raflara çıkmadan önce sınırlı sayıda gönderilecek şekilde Cumartesi gününden itibaren ön sipariş vermeye hazır (MSRP: 24,99 $; 6+ Yaş).

Jennifer Jolly, Emmy Ödüllü bir tüketici teknolojisi köşe yazarıdır. Ona [email protected] adresinden e-posta gönderin. Onu Twitter’da takip edin: @JenniferJolly. Bu sütunda ifade edilen görüş ve görüşler yazara aittir ve USA TODAY’in görüşlerini yansıtmayabilir.

Bu makale ilk olarak USA TODAY’de yayınlandı: Meta veri deposu nedir? 25 dolarlık bir oyuncak bebek olan Avastarlarım açıklamaya yardımcı olabilir.