Viotek GF124CBA 24 inç oyun monitörü

İyi bir oyun monitörü oldukça pahalı bir satın alma olabilir. Bazı ortalama boyutlu 1080P monitörler bile bazen sizi 200 doların çok kuzeyine geri götürebilir. Ancak Viotek, GFI 24 inç oyun monitörü ile aşırı pahalı monitörlerin kalıbını kırmaya çalışıyor.

Bu 24 inç oyun monitörü (model GFI24CBA), 144hz yenileme hızı 1080P IPS panele sahiptir. 4 ms’lik bir yanıt süresine sahiptir ve Amazon’da ve şirketin web sitesinde sadece 169,99 ABD dolarından gelir.

Bu monitörü son birkaç haftadır oyun ve iş karışımı için kullanıyorum. Oyun oynarken genellikle 1440P çözünürlüğü tercih ederim, bu yüzden bu, bu konuda biraz geri adım oldu. Ancak fiyat için Viotek GFI24CBA beni hoş bir şekilde şaşırttı.

Özellikler

viotek 24 inç oyun monitörü geri
Resim: Alex Gatewood / KnowTechie

GFI24CBA’nın kutusunu açtığınızda, diğer monitörleri açar gibi karşılanıyorsunuz. Monitör, stand, DisplayPort kablosu, güç kablosu ve kullanım kılavuzu var.

Teknik olarak monitörü monte etmeniz gerekiyor, ancak yapması oldukça kolay. Tabanı monitör standına bağlayan birkaç yıldız başlı vida vardır. Ardından, standı monitörün arkasına bağlayan dört vida vardır.

Her şey mükemmel bir şekilde sıralanıyor ve elinizde bir tornavida olduğu sürece monitörü monte etmek gerçekten çok kolay. Bunu yaptıktan sonra, gücü bağlamaya ve monitörü kullanmaya başlamaya hazırsınız.

Dediğim gibi, GFI24CBA, kullanabileceğiniz bir HDMI kablosuyla birlikte gelir. Ancak monitörde bunun yerine kullanabileceğiniz bir DisplayPort bağlantısı da var. Her iki seçenek de 144 Hz’de 1080P’yi işleyebilir, bu nedenle bilgisayarınızda bu bağlantı noktalarından birine sahip olduğunuz sürece, hazırsınız.

GFI24CBA’daki ayarlanabilir stand, uygun fiyatı düşünüldüğünde bu monitör için büyük bir kazanç.

See also  COD Mobile'da kalça ateşi nedir?

Stand dört farklı şekilde ayarlanır: yükseklik, öne ve arkaya açılı, sola ve sağa açılı ve hatta döner. Kolayca 90 derece dönebilir, böylece isterseniz portre modunda da kullanabilirsiniz.

Performans söz konusu olduğunda, bu oyun monitörü parasının karşılığını fazlasıyla alıyor

viotek 24 inç monitör açısı
Resim: Alex Gatewood / KnowTechie

Unutmayın, bu 169,99 dolarlık bir monitör, yani 1080P oyun için bile en iyi özellikleri alamıyorsunuz.

Ancak bu monitördeki IPS paneli, rekabetçi oyunlar için bile tamamen kabul edilebilir. 4ms tepki süresi ile 144Hz yenileme hızına sahiptir. Bu yanıt süresi, alabileceğinizin en iyisi değil. 1 ms tepki süresine sahip başka 1080P monitörler bulabilirsiniz, ancak muhtemelen biraz daha pahalı olacaktır.

Ve dürüst olmak gerekirse, ikisi arasında bir fark söylemek zor. Sert ve rekabetçi bir oyuncu değilseniz, muhtemelen 1ms ile 4ms arasında herhangi bir fark söyleyemezsiniz. Gibi rekabetçi oyunlarda bile kesinlikle herhangi bir sorun fark etmedim. değer vermek ve Efsaneler Ligi.

Monitörün rengi ve parlaklığı bu fiyata bir monitör için yüksek puanlar. Bu kalibre bir monitör için tamamen kabul edilebilir olan yüzde 98 sRGB renk aralığına sahiptir. Yedi farklı ön ayarlı görüntüleme modu vardır, böylece size en uygun ayarı kolayca bulabilirsiniz.

Şahsen, monitörü “Film” modunda kullanmayı sevdim. Diğer tüm modlar, belirli oyun türlerini optimize etmek amacıyla hafifçe soluk renklere ve ezici bir parlaklığa sahip görünüyordu.

GFI24CBA’daki görüntü ayarlarını arkadaki tek düğmeyi kullanarak kendiniz de yapabilirsiniz. Dürüst olmak gerekirse, önceden ayarlanmış “Film” modunu kullanarak resmin gerçekten iyi göründüğünü buldum.

Bu Viotek oyun monitörünü satın almalı mısınız?

viotek 24 inç monitör portre
Resim: Alex Gatewood / KnowTechie

Şimdiye kadar, muhtemelen Viotek’in bu 24 inçlik monitörünün hattın en iyisi olmadığını biliyorsunuzdur. Günümüzün bilgisayar oyunları için mümkün olan en iyi görüntü kalitesini arayan oyuncuların çoğu muhtemelen 4K veya en az 1440P çözünürlük arıyor.

See also  This Coca-Cola SCUF PS5 Controller Is 'Real Magic'

Ve 1080P’de çok oyunculu oyunlarda daha fazla rekabet avantajı arayanlar, muhtemelen bu yanıt süresini 1 ms’ye düşürmeyi isteyeceklerdir.

Ama Viotek GFI24CBA ile elde ettiğiniz şey harika bir fiyata çok yönlü bir 1080P monitör. Ayarlanabilir standı, masanızın hemen hemen her yeri için mükemmel bir uyum sağlar. LG gibi daha büyük markalardan ayarlanabilir ayaklı 1080P monitör alabilirsiniz, ancak size 200 dolara mal olacaklar.

Viotek GFI24CBA’nın gerçekten kazandığı yer, uygun fiyata aldığınız şeydir. 144Hz 1080P monitörlerin fiyatının alt ucunda 169,99 dolardan oturuyor. Renk ve görüntü kalitesi 1080P için harika ve ayarlanabilir stand kitabımda büyük bir kazanan.

Uygun fiyatlı 1080P monitör arayanlara kesinlikle Viotek GFI24CBA’yı tavsiye ederim. Monitör beni hoş bir şekilde şaşırttı ve oradaki oyuncular için harika bir seçenek olduğunu düşünüyorum.

Amazon’dan 169,99 dolara veya şirketin web sitesinden aynı fiyata kendiniz için bir tane alabilirsiniz.

Bu konuda herhangi bir fikriniz var mı? Yorumlarda aşağıdan bize bildirin veya tartışmayı bizim tarafımıza taşıyın. heyecan veya Facebook.

Editörün Önerileri:

Bir uyarı, bağlantılarımız aracılığıyla bir şey satın alırsanız, satıştan küçük bir pay alabiliriz. Burada ışıkları açık tutmanın yollarından biri bu. Daha fazlası için buraya tıklayın.

İyi

İyi fiyat

Ayarlanabilir stand gerçekten kullanışlı

İyi resim rengi ve kalitesi

Önceden ayarlanmış “Film” modunu kullanarak resim gerçekten iyi görünüyor

Kötü

4ms tepki süresi biraz daha iyi olabilirdi

Diğer görüntüleme modları, soluk renklere ve ezici bir parlaklığa sahip görünüyordu

Viotek GF124CBA 24 inç oyun monitörü İyi bir oyun monitörü oldukça pahalı bir satın alma olabilir. Bazı ortalama boyutlu 1080P monitörler bile bazen sizi 200 doların çok kuzeyine geri götürebilir. Ancak Viotek, GFI 24 inç oyun monitörü ile aşırı pahalı monitörlerin kalıbını kırmaya çalışıyor. - esenlerbocekilaclama

Oyun ve teknoloji tutkusuyla katkıda bulunan yazar. Muhtemelen Rocket League’deki bazı çocuklar tarafından perişan ediliyor.