Meta, Çeşitli Tasarımcı Koleksiyonlarına Sahip Yeni Avatar Moda Mağazasını Duyurdu

Avatarlar, sosyal etkileşimin geleceğidir ve bu nedenle Meta, dijital ikiziniz aracılığıyla yeni bir Facebook, Instagram ve Messenger üzerinden erişilebilecek avatar moda mağazası.

Meta, Çeşitli Tasarımcı Koleksiyonlarına Sahip Yeni Avatar Moda Mağazasını Duyurdu Avatarlar, sosyal etkileşimin geleceğidir ve bu nedenle Meta, dijital ikiziniz aracılığıyla yeni bir Facebook, Instagram ve Messenger üzerinden erişilebilecek avatar moda mağazası. - esenlerbocekilaclama

Bu örnekte görebileceğiniz gibi, Meta’nın avatar moda mağazası, Balenciaga, Prada ve Thom Brown moda evlerinden ilk koleksiyonlarla birlikte bir dizi avatar giyim seçeneği sunacak.e.

Meta avatar deposu

Bununla birlikte, daha geniş kapsam, Meta’nın nihayetinde dijital yaratıcıların kendi avatar moda ürünlerini piyasaya sürmelerini sağlayacak ve daha sonra mağazada da satabilecekler ve hem moda markaları hem de bireysel geliştiriciler için yeni para kazanma seçenekleri sunacak. sanatçılar.

Bu, kullanıcıların dijital karakterleri için zaten giysi yükseltmeleri satın aldığı veya oyun içi başarılar yoluyla edindiği Roblox’a benzer. Gerçekten de Roblox, Gucci, GAP, Tommy Hilfiger ve daha fazlasından temin edilebilen bir dizi özel dijital moda ürününe sahiptir.

Roblox Gucci Kasabası

Fortnite da parasının çoğunu oyun içi ‘kaplamalar’ veya karakter tasarımlarının satışından elde ediyor; bu da kullanıcıların oyun içi karakterlerinin görünümünü giderek artan çeşitlilikle birlikte seçmelerine ve özelleştirmelerine olanak tanıyor.

Fortnite Mağazası

Bu, çocukların giderek daha fazla etkileşime girdiği ve zaman harcadığı bu sanal alanlarda kendini ifade etmenin önemli bir modudur ve her iki platform da Meta’nın metaverse’inin nasıl geliştiğini gördüğüne dair bir tür şablon sağlar. Ve bu gençler yetişkinliğe ulaştıklarında, bu biçimlendirici sosyal deneyimlerin, metaverinin gerçekten şekillenebileceği gelecekteki katılımları için şablon haline gelmesi iyi olabilir.

Ancak Meta’nın şimdi temeli oluşturması gerekiyor ve avatarlar bunun önemli bir parçası. Meta ayrıca yakın zamanda avatar tepkilerini Instagram’da kullanıma sunarken, hem Facebook hem de Instagram’da çeşitli şekillerde kullanılmak üzere geliştirilmiş 3D avatarları da piyasaya sürdü.

Meta 3D avatarlar

Meta ayrıca üzerinde çalışıyor yeni foto-gerçekçi avatarlarve VR alanı için daha gerçekçi avatar karakterleri yaratmak için yeni yollar geliştirmekle birlikte – Meta CEO’su Mark Zuckerberg kısa süre önce bu daha gerçekçi tasvirlerin, karikatürize avatarınızla dijital etkileşimde ayrı bir amaca hizmet edebileceğini belirtti. günlük etkileşim ve örneğin dijital dünyalardaki profesyonel toplantılar için gerçekçi bir versiyon.

See also  How to set Roblox parental controls

Her iki durumda da, Meta kullanıcıları 3D karakterleriyle ne kadar fazla hizalayabilirse, insanlar bu tasvirleri sanal alanlarda kendilerinin bir temsili olarak kullanmakta o kadar rahat hissedecekler ve yeni moda seçeneklerinin eklenmesi, kim olduğunuzu ifade etmenin başka bir yolunu sunuyor. -ekran ikizi.

Daha pahalı, özel moda ürünleri ayrıca kullanıcılara zenginliklerini, statülerini, varlıklarını vb. gösterme ve sergileme şansı verecek. Sosyal medyanın bize zaman içinde gösterdiği gibi, popülerlik ve statünün gösterişli temsilleri muazzam bir unsurdur. şu anda pahalı NFT’ler aracılığıyla yansıtılıyor.

Daha özel, daha nadir, daha pahalı dijital ürünler zaten insanlar için bir gurur göstergesi ve Meta platformlarında da popüler olacaklarına bahse girebilirsiniz.

İnsanların dijital karakterlerinin nasıl göründüğüne para harcaması bazılarına garip, hatta gülünç gelebilir. Ancak daha genç kullanıcılar zaten yılda milyonlara ulaştı ve Meta’nın metaverse vizyonu şekillenirken, bu giderek daha önemli bir unsur haline gelecek.

Zuck and Co.’nun mevcut ve yükselen trendlerle uyumlu akıllıca bir hareketi.

metalar Avatar Store, önümüzdeki hafta ABD, Kanada, Tayland ve Meksika’da başlayacak.