Roblox (RBLX) Hisse Senedi, Goldman Sachs’ın Düşüşünde %8 Düştü

RBLX hisse senedi - Roblox (RBLX) Hisse Senedi Goldman Sachs Düşürmede %8 Battı

Kaynak: Michael Lagoa / Shutterstock.com

roblox (NYSE:RBLX) zor bir ay geçiriyor ve bugünün gelişimi yardımcı olmayacak. Goldman Sachs, RBLX hissesinin notunu “satış” notuna indirdiğini duyurdu.

Bu sabah bu haber kırıldığından beri, RBLX analist Eric Sheridan’ın 28 dolarlık fiyat hedefinin altına düştü. Roblox, Sheridan tarafından notu düşürülen tek şirket değil, ancak bugün en büyük darbeyi aldı. Analist ayrıca büyümenin yavaşladığını görüyor Netflix (NASDAQ:NFLX) ve eBay (NASDAQ:EBAY).

RBLX Hisse Senedi Neler Oluyor

Sheridan hissesini yayınladığından beri RBLX hissesi bugün %8’den fazla düştü. Hisse senedi haftanın başında yükseldi, ancak Çarşamba gününden beri düşüyor. Metaverse uygulamalarına rağmen, Roblox 2022’nin çoğunda aşağı yönlü bir seyir izliyor. Hisse, Şubat ayından bu yana değerinin %75’inden fazlasını kaybetti.

NFLX ve EBAY bugün sadece %4 düştü. Ancak her iki hisse de son altı ay boyunca istikrarlı bir şekilde düşüyor. Üçünün de ortak noktası nedir? Sheridan’a göre, hepsi tüketicilerin harcamalarını azaltma yönündeki makroekonomik eğilimine duyarlı.

Ayılar yaklaşıyor

Hızlı bir bakış İpucuSıralamaları hisse senedinin “ılımlı alım” olarak derecelendirilmesine rağmen, Wall Street’in RBLX’te yükseliş olmadığını ortaya koyuyor. Wedbush’tan Nick McKay, Mayıs ayında ona “nötr” bir not verdi. Daha yakın zamanlarda, Jefferies’ten Andrew Uerkwitz, RBLX hissesi için oldukça düşük bir “bekleme” notunu yineledi.

Roblox, Morgan Stanley analisti Brian Nowak’ın RBLX hisse senedi fiyat hedefini 32 dolardan 27 dolara düşürmesiyle Mayıs ayı sonlarında manşetlere girdi. Olarak YatırımcıYer Yazar Shrey Dua, Nowak’ın “hisse senedinin hisse başına 15 dolara kadar düştüğü potansiyel bir ayı vakası konusunda uyardığını” bildirdi.

Sheridan, RBLX hissesinde o kadar düşüşte değil, ancak hissiyatı neredeyse olumsuz. Ona göre Roblox, erken dönem Covid-19 pandemisinin karantinalarından yararlandı, ancak şimdi pandemi öncesi trendlere dönüşün teşvik ettiği güçlü ekonomik ters rüzgarlarla karşı karşıya. Bir araştırma notunda Sheridan şunları ortaya koydu:

“Kapsam evrenimizdeki diğer video oyunu şirketleriyle karşılaştırıldığında, Roblox, açık dünya platformu göz önüne alındığında pandemi sırasında çok büyük bir büyüme gördü ve daha genç bir demografiye doğru eğildi, bu yüzden önümüzdeki zorlu yarışmalar hakkında (diğerlerine kıyasla) daha yüksek endişe seviyelerine sahibiz. grup).”

Analist, Goldman’ın hala Roblox’u “oyun/etkileşimli eğlencede en iyi konumlanmış şirket” olarak gördüğünü belirtti. [space]” Ancak bu, hisseyi “satış” olarak derecelendirmesini engellemeye yetmiyor. Metaverse yarışı durmadı, ancak Sheridan hala RBLX hissesinin 2021 zirvesine hisse başına 100 dolardan fazla yaklaşamayacağını düşünüyor.

See also  20 Best Cool Roblox Characters You Must Try (2022)

RBLX Hisse Senedinin Sonuçları

gibi diğer uzmanlar YatırımcıYer katkıda bulunan Tezcan Geçgil de, Roblox için zorlu bir yol görüyor. Mayıs ayı sonlarında şunları kaydetti: “Wall Street, yönetimin kârlılık için herhangi bir zaman çerçevesi sunmamasından endişe duyuyor. Satış büyümesi azaldıkça, yılın geri kalanında pek olumlu haber beklenmiyor.”

Sheridan, McKay ve Uerkwitz’den alınan son bilgiler, Gecgil’in Wall Street’in Roblox’un büyüme potansiyelinden endişe duyduğuna dair açıklamasını yeniden doğruluyor. Bu tür düşüş enerjisinin, metaverse ve oyun oyunları arayan perspektif yatırımcılarını korkutması muhtemeldir. Roblox’un yoluna devam etmesi için önemli bir katalizöre ihtiyacı var ve Gecgil’in belirttiği gibi, görünürde bir katalizör yok.

Yayınlandığı tarihte, Samuel O’Brient, bu makalede bahsedilen menkul kıymetlerde (doğrudan veya dolaylı olarak) herhangi bir pozisyona sahip değildi. Bu makalede ifade edilen görüşler yazara aittir, InvestorPlace.com Yayınlama Yönergeleri.