Mike Trout, Mariners’a karşı seride 5 kez ev sahipliği yaptı

Trout, Pazar günü T-Mobile Park’ta Angels’ı 4-0’lık bir galibiyete götürmek için iki koşu şutu da dahil olmak üzere Seattle’a karşı beş maçta beş homer’ı vurarak Mariners üzerindeki hakimiyetini sürdürdü. Stats by STATS’a göre, AL/NL tarihinde tek bir seride dört maç kazandıran iç saha turuna çıkan ilk oyuncu oldu. Meleklerin 21-24 Mayıs’tan bu yana ilk kez arka arkaya üç galibiyet de dahil olmak üzere beş maçın dördünü almasına yardımcı oldu.

Geçici menajer Phil Nevin’e menajer olarak ilk seri zaferini verdi. Nevin, Trout’a dört ileri vuruşuyla tonu ayarladığı için teşekkür etti.

“O odada olması, bir takımı taşımaktan falan bahsediyorsun, ama adamlarını görmek onlar için canlandırıcı. [come through] ve ona güvenebileceğimizi biliyoruz” dedi Nevin. “Her zaman o olmayacak. Ama bu hafta sonu kesinlikle öyleydi.”

Homer, Trout’u Rafael Palmeiro ile 52 ile Mariners’a karşı en çok kariyere sahip olan oyuncu olarak bir beraberliğe getirdi. Trout ayrıca T-Mobile Park’ta 33 homers’a ulaştı, bu rakip bir oyuncu tarafından açık ara en fazla ve stadyumda tüm zamanların 16.’sı olan . Houston’daki Minute Maid Park’ta 33 patlamaya imza atan Albert Pujols’a katılarak, oynamadığı bir takımın basketbol sahasında aktif bir oyuncu tarafından en fazla ev sahibi koşusu için berabere kaldı.

Üç kez Amerikan Ligi MVP’si ve dokuz kez All-Star olan Trout, Perşembe günü iki kez maça çıktı ve Cumartesi günü iki maçta da çift kafa vuruşu yaptı. Pazar günkü dördüncü vuruşta Mariners’ın sağ kolu Logan Gilbert’i iki vuruşlu vuruşuyla çetelesine ekledi. Gilbert ona sopayla dokuz düz hızlı top attı; 3-2’lik bir sahada faul yaptıktan sonra Trout, takımın lideri olan yılın 21. patlaması için sağ orta saha çitinin üzerine 96 mph’lik bir ısıtıcı vurdu.

Trout, “Ondan önce vuruş yapmak için sahalar alıyordum ama onları kaçırıyordum” dedi. “Ama sonra bir namlu aldım. Tüm serilerde bana çok hızlı top atıyorlar. Benim yaklaşımım bu. Hızlı topu ara ve offspeed’e ayarlayın.”

30 yaşındaki Trout, 61 maçta 15 çift ve 43 RBI ile .290/.389/.659 vuruş yaparak bir kez daha MVP kalibreli sayılar koyuyor. Ve bu, 29 Mayıs’tan 5 Haziran’a kadar süren 26’ya 0’lık kariyerindeki en kötü düşüşe rağmen geldi. Ancak Trout, Haziran ayına kadar uzanan son 11 maçında sekiz homer ve 15 RBI ile .368’lik bir vuruş yaptığı için toparlandı. 6.

Nevin, “Her ne atmak istersen, bu şekilde kilitlendiğinde, dört ya da beşten fazla yarasa, bir tanesine girecek” dedi. “Ama bu hafta sonu yaptığı şey etkileyiciydi. Her vuruşunu oynamasından bahsetmiyorum bile. her maç ve orta sahada bazı harika oyunlar yapıyor ve açıkçası, büyük ev her gün koşuyor.”

Trout, “Bu bizim için büyük,” dedi. “Tabii ki, yaşadığımız o patinajdan sonra bunu yapabilmek güzel. Umarım devam eder.”

Seattle, Angels’ın dört zaferinde kombine üç koşuya tutulduğu için, Cuma günkü 8-1 kayıplarının dışında Mariners’a karşı da çok daha iyiydi. Lefty Kenny Rosenberg Pazar günü ilk Major League başlangıcında 4 2/3 golsüz vuruş yaptı, bullpen ise Mariners’ı yolun geri kalanında kapattı.

Rosenberg, diğer takım arkadaşları gibi, Trout’a hayranlık duymaya devam ediyor.

“Harika,” dedi Rosenberg, “Onunla ve bu adamların geri kalanıyla aynı üniformayı paylaşmak bir onur.”