Fortnite’da en iyi av tüfeği hangisi? Her atış, sıralanmış

Fortnite, beceri seviyelerine bakılmaksızın her oyuncuya uygun bir silah bolluğuna sahiptir. Geliştiriciler genellikle ateşli silahlar ekler ve değiştirir, böylece onları dolaştırır ve dengeli bir ganimet havuzunu korur.

Fortnite’deki silahlar, Revolver’lardan Heavy Sniper tüfeklerine kadar çeşitlilik gösterir ve aralarında çok sayıda seçenek bulunur.

Av tüfeği, mermi kullanan ve normal atışlar yerine bir dizi pelet ateşleyen yakın mesafeli bir savaş silahıdır. Bu silahlar yakın dövüşlerde üstündür ve diğer saldırı silahlarından daha fazla hasar verir.

Fortnite, her silahın benzersiz özelliklere sahip olduğu bir dizi av tüfeği sunar.

DRAGON BREATH TÜFEĞİ DIŞINDA TÜM TÜFEKLER ARTIK 200 HASAR VERMİYOR. POMPA ATIŞI DAHİL!Efsanevi Pompalı Av Tüfeğinin Maksimum Hasarı artık 185! https://t.co/5m2xy4p2pu

Yakın tarihli bir güncellemede, tonozlu veya mahzensiz pompalı tüfekler, silahın maksimum hasarını azaltan dengelemeye tabi tutuldu. Oyuncular artık hangi atışın en iyi olduğu konusunda kafa karıştırıyor.


Sıralama Pompası, Şarj ve Fortnite’da bulunan diğer pompalı tüfekler

1) Dragon’s Breath Av Tüfeği

youtube kapağı

Bu kadar ürkütücü bir isme sahip bir silah, sınıfının en iyilerinden biri olmaya aday. Bu, bu silah için geçerlidir.

Dragon’s Breath Av Tüfeği, aynı anda dört mermi ateşleyen tek atış bir silahtır. Yalnızca Destansı ve Efsanevi nadirliklerde mevcuttur, ahşap yapılara ateş edildiğinde onları ateşe verir, böylece adı haklı çıkarır.

Ateşli silah 158 ila 165 aralığında hasar verir ve 195-200’de sınırlanmış 1.25x’lik bir kafadan vuruş çarpanına sahiptir. Fortnite’ta 200 menzilde hasar verebilen tek av tüfeğidir ve bu da onu Fortnite’daki sınıfının en güçlü silahı yapar.

En son Bölüm 3 Sezon 2’de mevcuttu ve bu anlamsız silah iş anlamına geliyor.


2) Korucu Av Tüfeği

youtube kapağı

Bu, daha uzun menziller için tasarlanmış tek atış, kırmalı bir av tüfeğidir. Çoğu av tüfeğinden daha sıkı bir yayılıma sahiptir, bu da onu orta ve uzun mesafeli dövüşler için uygun hale getirir. Silah, doğruluğu yüksek oranda ödüllendirir ve yakın mesafeli bir senaryoda gizli bir yaklaşım için idealdir.

Av tüfeği yapılara ciddi hasar verir, ancak yalnızca tek bir atışa sahiptir ve bu nedenle bir SMG tarafından telafi edilmesi gerekir. 109.8 ila 134,1 aralığında hasar verir ve 165 ile sınırlandırılmış 1.5x’lik bir kafadan vuruş çarpanına sahiptir.

See also  Robocop Added To Fortnite, Ali-A Joins Icon Series This Week

Bu ateşli silah, bir savaş av tüfeği ile ağır bir av tüfeği arasında yer alır ve Fortnite Bölüm 3 Sezon 3 için mahzendeydi.


3) Pompalı Tüfek

youtube kapağı

OG av tüfeği. Fortnite Bölüm 1’de tanıtılan, Fortnite’ın en eski silahlarından biri ve belki de kategorisinde en çok beğenilen silahtır.

Düşük atış hızına ve küçük cephane kapasitesine sahip güçlü bir av tüfeğidir. Bu silah, yakın mesafeden hedefin kalkanını tamamen kaldırabilir.

Ateşli silah yüksek hasar vermesine rağmen, yetersiz yapı hasarı nedeniyle yapılara karşı zayıf performans gösterir. Nadirliğe bağlı olarak, atış başına 64,4 ila 128 aralığında hasar verir.

Silahın kafadan vuruş çarpanı yakın zamanda 1.5x’ten 2.0x’e güncellendi. Yüksek ateşli bir silahla birleştiğinde ve Bölüm 3 Sezon 3 için tonoz edildiğinde en iyisidir.


4) Forvet Pompalı Av Tüfeği

youtube kapağı

Fortnite Bölüm 3 Sezon 3’te bulunan Striker Pump Shotgun, kısa menzilde üstün olan, yavaş ateşleyen, yüksek hasarlı bir silahtır. Sıkı bir yayılıma sahiptir ve orta ve uzun menzilli çatışmalarda işe yaramaz hale getirir. Yavaş yeniden yükleme süresi vardır ve tek bir mermiyi aynı anda yeniden yükler.

Nadirliğe bağlı olarak, silah 103.2 ila 126 aralığında hasar verir. Kafadan vuruş çarpanı 1.65x’tir ve 185 ile sınırlıdır.

Etkileyici istatistikleri, silahı oyuncular için mükemmel bir yakın mesafe seçeneği haline getiriyor. Yavaş yeniden yükleme süresi, hızlı ateşleyen bir SMG ile birleştirilerek telafi edilebilir.


5) Çift Namlulu Av Tüfeği

youtube kapağı

Türünün tek örneği olan Çift Namlulu Av Tüfeği, yalnızca iki atış yapabilen kısa menzilli, yüksek hasarlı bir silahtır. Yalnızca Destansı ve Efsanevi nadirliklerde sunulur.

Silah, çok yakın mesafeli çatışmalar için tasarlanmıştır ve kategorideki diğer ateşli silahlardan daha geniş bir yayılıma sahiptir.

Bu pompalı tüfek, atış başına 118 ila 123 hasar aralığına ve 1.5x’lik bir kafadan vuruş çarpanına sahiptir. Çift Namlulu Av Tüfeği, nadirliğine bakılmaksızın iki atışla rakibin tüm kalkanına hasar verebilir.

Her iki mermiyi de aynı anda yeniden yükler ve Dub adında egzotik bir versiyonu vardır. Bu silah, atıcıyı geri fırlatabilen geri tepmesiyle ünlüdür.


6) Kol Hareketli Av Tüfeği

youtube kapağı

Pump Action ve Double Barrel pompalı tüfeklerin birleşimi olan bu yavaş ateş eden silahın kaldıraç hareketi vardır ve yakın mesafe dövüşleri için uygundur. Kolun atışlar arasında döndürülmesi gerektiğinden, tabanca yavaş ateş eder. Aşağıya nişan alırken sıkıştırılabilen orta büyüklükte bir yayılıma sahiptir.

Silah, farklı nadirlikte 93.6 ila 114,3 aralığında hasar verir. 1.45x’lik bir kafadan vuruş çarpanı vardır ve hasarı 150’de sınırlıdır. Yavaş ateş hızını telafi edebilen bir SMG ile kullanılması tavsiye edilir.


7) Otomatik Av Tüfeği

youtube kapağı

Fortnite Bölüm 3 Sezon 1’de tanıtılan bu silah oyunda oldukça yeni. Orta derecede hasar veren tam otomatik hızlı ateş eden bir av tüfeğidir.

See also  Fortnite: How to Mark Weapons of Different Rarity

Bu silahın çok dar bir yayılımı vardır, bu da onu yakın mesafe dövüşlerinde ölümcül kılar. Hızlı ateş etmesine rağmen, oldukça yavaş yeniden yüklenir ve bu da oyuncuları tehlikeye atabilir.

Bu ateşli silah, nadirliğine bağlı olarak 84 ila 103.2 aralığında hasar verir. 145 ile sınırlandırılmış, 1.5x’lik bir vesikalık çarpanı vardır.

Yüksek atış hızı iyi hasar verdiğinden, bu pompalı tüfek yeni başlayanlar için çok uygundur. Neyse ki onlar için oyunun son sezonunda mevcut.


8) Ağır Av Tüfeği

youtube kapağı

Bu yarı otomatik silah, diğer pompalı tüfekler gibi geleneksel bir pelet dizisi yerine tek bir hassas mermi ateşler. Silah çok hassastır ancak hipfire sırasında kötü performans gösterir.

Aşağı Görüşü (ADS) Hedeflerken, ateşli silahın doğruluğu yüksek oranda ödüllendirilir ve benzersiz ateşlemesi onu orta menzilli savaş ile uyumlu hale getirir.

Nadirliğe bağlı olarak, silah 83 ila 101 aralığında hasar verir. 1.75x’lik bir kafadan vuruş çarpanına sahiptir ve orta düzeyde yapısal hasar sunar.

Efsanevi yinelemesinde, silah iki turda bir düşmanın tam kalkanına hasar verebilir ve bu da onu en yoğun hasar veren av tüfeklerinden biri yapar. Ağır Av Tüfeği, Bölüm 1’deki modelle aynı olan bir terminolojiye sahiptir. Ancak her ikisi de farklıdır.


9) Şarjlı Av Tüfeği

youtube kapağı

Fortnite’daki en kutuplaştırıcı silahlardan biri olan Charge Shotgun, kendi kategorisindeki hiçbir şeye benzemiyor. Sıradan bir Pompalı Tüfek gibi ateş edebilse de, kullanıcılar silahı şarj etmek için nişan alma düğmesini basılı tutarak verilen hasarı artırabilir ve yayılmayı daha da sıkı hale getirebilir. Bu nedenle, bu silah yakın mesafeli çatışmalarda üstündür.

Ateşli silah şarj edilmediğinde, 81 ila 99 aralığında hasar verir. Yüklenen hasar, nadirliğe bağlı olarak önemli ölçüde 121.5 ila 148 arasında artar.

Her iki senaryo için de 182 ve 195 ile sınırlandırılmış 1,75x’lik bir vesikalık çarpanı vardır. Bu silah oyundaki en ölümcül silahlardan biridir ve Kit’s Charged Shotgun adlı Efsanevi bir versiyona da sahiptir.


10) Geçici Av Tüfeği

youtube kapağı

Fortnite Bölüm 2 Sezon 6’da tanıtılan bu, düşmanla yakın çatışmalara uygun kısa menzilli bir silahtır. 3’lük bir dergi boyutuna sahiptir ve yalnızca en yüksek olanı Nadir olan üç nadirlikte sunulur. Bu silah her seferinde bir mermi doldurur.

88 ila 98 aralığında hasar verir ve 120’de sınırlanmış 1,25x’lik bir kafadan vuruş çarpanı vardır. Kalkansız oyunculara iyi hasar verebileceği erken oyun kullanımı için yararlıdır.


11 ) Taktik Av Tüfeği

youtube kapağı

Bu yarı otomatik, hızlı ateş eden av tüfeği, piyasaya sunulduğundan beri Fortnite’da. Vurulduğunda bir dizi pelet ateşleyen kısa menzilli bir silahtır.

Ortalama bir klip boyutuna ve yaklaşık altı saniyelik yeniden yükleme süresine sahiptir. Ateşli silahın yapısal hasar aralığı 75 ile 78 arasındadır. Hızlı atış hızıyla birleştiğinde yapıları yıkmada çok etkilidir.

See also  A $15 million Fortnite LAN tournament is on its way in 2022

Av tüfeği, nadirliğine bağlı olarak 77 ila 94 aralığında hasar verir. En son, vesikalık çarpanının 1.75x’e yükseltildiği Bölüm 3 Sezon 2’de güncellendi.

Bu av tüfeği, diğer av tüfeklerine göre daha hızlı atış hızı sunduğu için yeni başlayanlar için mükemmel bir silahtır. Ne yazık ki, bu silah mevcut bölüm için değerlidir.


12) Davul Av Tüfeği

youtube kapağı

Adından da anlaşılacağı gibi, davul pompalı tüfek, Fortnite’ta sınıfındaki en yüksek kapak limitini veren davul tarzı bir dergiye sahiptir. Yakın ve orta menzilli çatışmalarda üstün olan tam otomatik hızlı ateş eden bir silahtır.

Silahın geniş bir yayılımı vardır, bu da onu bir alanı kaydırmada çok kullanışlı kılar, ancak uzun mesafeli çarpışmalarda işe yaramaz hale getirir.

Ateşli silahın atış başına hasar aralığı 57 ila 69,9 ve kafadan vuruş çarpanı 1,25x, üst sınırı 85’tir. Kategorideki diğer silahlar arasında en hızlı yeniden yükleme süresine sahip olan silah, yakın mesafede daha fazla yapısal hasar sağlar.

Diğer pompalı tüfeklerin aksine daha geniş yayılıma ve daha fazla basınca sahiptir. Silah, American Origin-12 Shotgun’a dayanmaktadır.


13) Savaş Av Tüfeği

youtube kapağı

Büyük şarjörlü ve sıkı yayılımlı yarı otomatik hızlı ateş eden bir av tüfeğidir. Bu özel silah, orta menzilli savaş söz konusu olduğunda, kategorideki diğer pompalı tüfeklerden daha iyi performans gösterir.

Sıkı yayılması, silahı kısa ve orta menzilli senaryolar için verimli hale getirirken, yakın mesafede nispeten zayıf hale getirir.

Ateşli silah, nadirliğine bağlı olarak 57 ila 66 aralığında hasar verir. 95 ile sınırlandırılmış, 1.5x’lik bir vesikalık çarpanı sunar.

Av tüfeğinin menzili çok uzun olduğu için bir saldırı silahı yerine yeterli olabilir. Sıkı yayılması, yeni başlayanların yakın mesafeden kullanmasını zorlaştırır. Silah mevcut sezon için mahzende ve en son Bölüm 3 Sezon 2’de mevcuttu.


14) İlkel Av Tüfeği

youtube kapağı

Fortnite Bölüm 2 Sezon 6’da tanıtılan Primal Shotgun, davul şarjörlü bir yakın mesafe silahıdır. Tekrar ateş etmeden önce hafif bir gecikmeyle 2 atışlık seri çekimler yapar.

Bu silah 52 ila 60 aralığında hasar verir ve 1,25x’lik bir kafadan vuruş çarpanına sahiptir ve 75 ile sınırlıdır. Tüm nadirliklerde sunulur ve Spire Assassin’s Primal Shotgun adlı Mythic versiyonuna sahiptir.


15) İki Atışlı Av Tüfeği

youtube kapağı

Fortnite Chapter 3 Season 3’te tanıtılan Two-Shot Shotgun, sınıfının en son katılımcısı. İki atış patlaması ateşleyen yarı otomatik bir teklif olan tabanca, tek bir tetik çekişinde iki atış yapar.

Fortnite topluluğu, bu silahla ilgili görüşlerinde bölünmüş durumda. İki mermiyi aynı anda yeniden yükler ve sınıfındaki en uzun yeniden yükleme süresine sahiptir.

Bu ateşli silah, 54 ila 69 aralığında hasar vererek Fortnite’daki en az güçlü av tüfeğidir. 1.75x’lik bir vesikalık çarpanı vardır ve en çok yakın mesafe dövüşleri için uygundur.

Not: Bu makale özneldir ve yazarın görüşlerini yansıtır.