Kidscreen »Arşiv» Wowwee, avastarlarımla Roblox’taki piste çarpıyor

WowWee Toys, Roblox’ta ara/genç kızlar için birbirine bağlı yeni bir moda bebek serisi ve oyun IP’si ile piyasaya çıkıyor.

2022 boyunca perakende olarak piyasaya sürülen My Avastars bebekleri, Roblox avatarlarından ilham alan benzersiz bir görünüme sahip. Çocukların IRL’yi satın aldığı oyuncak bebekler ve kıyafetler, onları yeni bir rol yapma oyununa yüklemek için ürün kodlarıyla birlikte gelir. Avastarlarım: RPWowwee ve LA merkezli geliştirici GameFam tarafından inşa edildi.

Bu sosyal merkez deneyimi Temmuz’da başlayacak ve oyuncuların birbirleriyle etkileşime girmesine ve rol oynamasına, evleri dekore etmesine, karakterleri giydirmesine ve podyum şovları gibi mini oyunlar oynamasına izin verecek. Ardından Ekim ayında, My Avastars oyuncak bebeklerinin ilk dalgası Kuzey Amerika Walmart, Target ve Macy’s mağazalarında (ve ayrıca Kanada’daki Toys R Us lokasyonlarında) 24,99 ABD doları fiyatla satışa sunulacak.

İlk seride KawaiiPie^^, A_VibeThng ve Dreamer 3.0 olmak üzere üç bebek var ve her biri iki kıyafet ve çocukların bebeğin yüzünü, kıyafetlerini ve saçını yaklaşık 100 farklı kombinasyonda özelleştirmek için kullanabilecekleri 50’den fazla çıkartmayla geliyor. Ayrıca tüm kıyafetleri ve çıkartmaları doğrudan oyuna aktarmak için bebeğin paketinde bulunan koleksiyon kartından bir kod kullanabilirler.

Marka geliştirme ve yaratıcı stratejiden sorumlu başkan yardımcısı Sydney Wiseman, WowWee oyun kategorilerinde büyük ölçüde göz ardı edildiğini ve modanın iyi bir yol olduğunu düşündüğünü söyledi.

Wiseman, “Roblox’ta yepyeni bir IP başlatan ilk Toyco’yuz” diyor. “Platformdaki tüm oyuncuların yaklaşık %50’si kızlardan oluşuyor ve avatarları giydirmek en popüler aktivitelerden biri olduğu için bu kitleye ulaşmak istedik.

“Çoğu Roblox ürünü ya aksiyon figürleri ya da patlayıcılardır, ancak yeni bir özellik ile ihtiyaçları karşılanmayan farklı bir kitleye hitap etmek istedik” diye ekliyor.

See also  Truist Securities Maintains Buy on Roblox, Lowers Price Target to $36 - Benzinga - Benzinga

Minecraft gibi, Roblox da saf oyunculardan kodlayıcılara, giyinip sanal dünyada takılmayı seven çocuklara kadar her türden kullanıcıya hitap eder. Wiseman, onu çılgınca popüler yapan şeyin yaratıcılık olduğunu ve şirketin son derece özelleştirilebilir oyuncak bebekleriyle ve içinde yaşadıkları sanal dünyayla yakmak istediği ateşin bu olduğunu belirtiyor.

“İnsanlar tükettikleri kadar [content], çok erişilebilir olduğu için TikTok ve YouTube gibi kullanıcı tarafından oluşturulan platformlarda içerik oluşturmak isteyen eşit sayıda çocuk kitlesi var. Ve şimdi Roblox’ta, kodlama veya programlama konusunda biraz bilginiz varsa, kendi kıyafetlerinizi yapabilir ve mağazanızda çevrimiçi satabilir, hatta kendi oyununuzu yapabilirsiniz.”

İleride Gamefam ve WowWee, LA tabanlı iletişim platformu Discord’da, her iki şirketin de IP için yeni içerik geliştirmek üzere Roblox’un yaratıcıları topluluğuyla doğrudan çalışmasına izin verecek bir sunucu başlatmakla ilgileniyor.

Wiseman, “Çocuklarla nasıl konuşulacağını ve anlaşmalar yapmayı öğrenmek ilginçti” diyor. “Hiçbir iş deneyimleri yok, ancak birlikte çalışmanın dengesini bulmaya ve anlamalarına ve büyümelerine yardımcı olmaya çalışıyoruz çünkü UGC yaratıcıları olarak gerçekten harika şeyler yapmaları için çok fazla fırsat var.”

Toycos’un Roblox’u bir sonraki büyük oyuncak lisanslama sınırı olarak nasıl benimsediğini ve her seferinde bir dizi tüketici ürününde başarıyı nasıl aradığını keşfetmek için yarını ayarlayın.