Eski Roblox Müzik Başkanı Jon Vlassopulos, metaverse şirketi Dubit’in danışma kuruluna katıldı

Eski Roblox Başkan Yardımcısı ve Küresel Müzik Başkanı Jon Vlassopulos, metaverse için İngiltere merkezli bir oyun tasarımcısı olan Dubit’in danışma kuruluna katıldı.

Vlassopulos, Nisan sonunda Roblox’taki görevinden ayrıldı, ancak platformda danışman olarak kaldı.

Dubit, “markalar için metaverse oyunları, deneyimleri ve etkinliklerinin en büyük geliştiricilerinden biri” olarak tanımlanıyor.

Şirketin müşterileri arasında Nickelodeon, UEFA, The Grammy’s ve Disney gibi markalar yer alıyor.

Dubit ayrıca metaverse’deki ilk espor ligi olduğu iddia edilen Metaverse Gaming League’i de yönetiyor.

Vlassopulos, müzik girişimlerini yönettiği Roblox’ta yaklaşık üç yıl sonra Dubit’e katıldı.

Platform tarafından Vlassopulos’un liderliğindeki sanal konserler arasında Lil Nas X, Twenty One Pilots, David Guetta ve 24KGoldn gibi sanatçıların etkinlikleri yer aldı.

Vlassopulos’un Dubit’in danışma kuruluna atandığını açıklayan basın açıklamasına göre, bu konserler dünya çapında “100 milyonun üzerinde kişiye ulaştı ve ilgilendi”.

Dubit kısa süre önce BRIT Ödülleri ve Grammy’ler için sanal deneyimler yarattı ve İngiliz sanatçı Pink Pantheress ve Camilo’nun sanal performanslarına yer verdi.

Şirket, Vlassopulus’un Dubit ile gelecekteki metaverse stratejileri konusunda kıdemli danışman olarak çalışacağını ve markalar, yayıncılar, sanatçılar ve metaverse platformlarıyla olan ortaklıklarını destekleyeceğini söylüyor.

“Jon’un ilişkileri, rakipsiz deneyimi ve yaratıcı prodüksiyon uzmanlığı, devam eden stratejimizin paha biçilmez bir parçası olacak.”

Matthew Warneford, Dubit

Dubit’in CEO’su ve Kurucu Ortağı Matthew Warneford şunları söyledi: “Geçtiğimiz birkaç yıl içinde Jon ve ekibiyle birçok kez yakın çalışma zevkini yaşadık ve onun Danışma Kurulumuza katılmayı seçmesinden dolayı heyecanlıyız. .

“Jon’un ilişkileri, rakipsiz deneyimi ve yaratıcı prodüksiyon uzmanlığı, ileri görüşlü markaların, sanatçıların ve etkinliklerin meta evrende harekete geçmesine yardımcı olmak için devam eden stratejimizin paha biçilmez bir parçası olacak”

“Dubit’in hayranlar, markalar ve sanatçılar arasındaki bağları güçlendiren bu yeni ortam için deneyimler yaratma yeteneği, bu işin en iyileri arasında.”

Jonathan Vlassopulos

Jonathan Vlassopulos şunları ekledi: “Roblox’ta geçirdiğim süre boyunca Dubit, müzik ve marka ortaklarımız için eğlenceli ve sürükleyici sanal deneyimler sunan güvenilir bir ortak oldu.

See also  Özel Prime Oyun Roblox Paketi Artık Mevcut

“Meta veri deposunun güzelliği, diğer platformlarda ve gerçek dünyada erişilemeyen büyük küresel kitlelere ulaşma ve onlarla etkileşim kurma gücüdür.

“Dubit’in hayranlar, markalar ve sanatçılar arasındaki bağları güçlendiren bu yeni ortam için deneyimler yaratma yeteneği, bu işin en iyileri arasında yer alıyor.

“Roblox gibi platformlarda daha birçok ikonik sanal etkinliği ve deneyimi tasarlamaya ve etkinleştirmeye yardımcı olmak için onlarla birlikte çalışmayı dört gözle bekliyorum.”


Ocak 2021’de Warner Music Group, Roblox’un sahibi Roblox Corporation’da 520 milyon dolarlık H Serisi yatırım turuna girdi.

Roblox, Mart 2021’de New York Menkul Kıymetler Borsası’nda halka açıldı ve 41 milyar dolarlık bir değerlemeye ulaştı.

2021 ayrıca Roblox’un BMG, Sony Music Entertainment, Ulusal Müzik Yayıncıları Derneği ve Electric Daisy Carnival yapımcısı Insomniac ile yakın anlaşmalar yaptığını gördü.Dünya Çapında Müzik İşi