Neden sınırlı süreli marka aktivasyonları Roblox’ta hüküm sürüyor – şimdilik

Markalar, özel yapım markalı alanlar başlatmak için hem metaverse platformu hem de yaratıcı topluluğuyla birlikte çalışarak geçen yıl Roblox’a akın etti. Şimdiye kadar, en çok basını toplayan Roblox marka aktivasyonları, Vans World ve Gucci Town gibi kalıcı, her zaman açık deneyimlerdir. Ancak bu tür etkinleştirme yavaş yavaş hız kazanırken, sınırlı süreli, etkinlik tabanlı Roblox etkinleştirmeleri şu anda hem kullanıcılar hem de markalar arasında çok daha popüler.

Meta veri deposu kimlik bilgilerini cilalamak isteyen markalar için, her zaman açık alanlar belki de gerçek bir meta veri deposunun en iyi ifadesidir – kullanıcıların çevrelerinde değişiklik yapabileceği ve gelecekteki ziyaretlerde bu değişiklikleri deneyimleyebileceği kalıcı, sürükleyici bir alan. Ancak kalıcı Roblox dünyaları aynı zamanda markalar için çok daha ağır bir yüktür ve markaların sürekli olarak Roblox yaratıcılarıyla çalışmalarını ve güncel içerikle alanı sürekli olarak yenilemek için dahili kaynakları ayırmalarını gerektirir.

Dubit şirketi Viacom gibi markalar için kalıcı Roblox dünyaları tasarlayan Matthew Warneford, “Birkaç haftada bir güncelleme yapmayı hedefliyoruz” dedi. “Şimdi, bunlardan bazıları daha küçük içerik güncellemeleri olabilir – yeni giysiler, silah yükseltmeleri, mevcut oyunlarda yeni seviyeler olabilir. Ardından, genel olarak konuşursak, her iki ayda bir yeni motorlar, yeni yetenekler veya işlevsellik güncellemeleri almaya çalışıyoruz.”

Warneford’a göre, Viacom gibi bir marka, kendi içinde yetiştirilmiş fikri mülkiyet zenginliği sayesinde kalıcı bir Roblox alanı için doğal bir uyumdur.

“Ninja Kaplumbağalar, Avatar, Sünger Bob gibi şeyler – metaverse’de sanal bir tema parkı olduğunu kolayca hayal edebileceğiniz birkaç markadan biri” dedi. “Ve böylece bu tür bir deneyimi sürdürebilecek içerik envanterine sahip olduklarını bilerek bu işe geldiler.”

Gerçek şu ki, birçok marka, kalıcı dünyalar yerine sınırlı süreli olaylar veya aktivasyonlar aracılığıyla ayak parmaklarını Roblox’a daldırarak daha iyi hizmet verebilir.

See also  Donovan Steps Down for Roblox |

“Biz meta veri evreni dünyasında yeniyiz ve bir şeyi nasıl deneyip ardından oradan ölçeklendirebilir ve alıcılık varsa ya da eksen etrafında dönüp farklı bir şey denememiz gerekirse nasıl daha sağlam deneyimler oluşturacağımızı anlarız?” Geçen hafta Fashion Runway adlı sınırlı süreli markalı Roblox oyununu piyasaya süren giyim markası OshKosh B’gosh’un küresel pazarlama sorumlusu Jeff Jenkins, dedi. “Orada olan bazı sürekli açık deneyimlere karşı bize bunu yapma seçeneği sunuyor. Her zaman açık deneyimler yaratan markaların metaverse deneyimlerinde yolun biraz ilerisinde olduğunu söyleyebilirim.”

Açık olan şu ki, çoğunlukla, sınırlı süreli Roblox aktivasyonları, her zaman açık olanlardan daha fazla trafik ve etkileşim alıyor.

Ekim ayında, Chipotle tarafından ücretsiz bir burrito deneyimi, bazı kullanıcıların yoğun trafik akışının platformun sunucularının çökmesine neden olduğunu iddia etmesiyle büyük ilgi gördü.

“Chipotle, muhtemelen bugüne kadarki en iyi performans gösteren markalı etkinlik deneyimidir. Şimdi iki tanesini yaptık ve bu onların kalıcı bir dünyaya sahip olmalarına yol açabilir ve birlikte çalışacakları harika kemikleri var, “diyor deneyimi tasarlayan metaverse geliştirme stüdyosu MELON’un başkanı Josh Neuman. “Yani bazen, kalıcı bir dünyaya geçebilecek bir zihniyetle uzaya bir olay olarak girdiğimiz bir melez bile olabilir. Ancak ilk giriş noktası olay odaklı ve büyük bir katılım gördük.”

Warneford ve diğer uzmanlara göre, sınırlı süreli etkinlikler daha başarılı çünkü onları gitmeden önce deneyimlemek için açık bir itici güç var. Ayrıca markaların doğal pazarlama akışlarına daha kolay uyum sağlayabilirler: sonuçta çoğu markanın pazarlama kampanyaları her zaman açık olmak yerine genellikle zamanla sınırlıdır.

Jenkins, “Bu sefer karşılaşmak istememizin en büyük nedenlerinden biri, OshKosh için en büyük zamanlarımızdan biri, okula dönüş” dedi. “Üç ay sonra, oradan nereye gideceğimizi, uzatıp uzatmadığımızı veya başka bir şey yapıp yapmadığımızı göreceğiz.”

See also  Free cash, boosts, and more

Roblox’ta çocuk güvenliği konusundaki endişelerin artmasıyla birlikte, sınırlı süreli etkinleştirmeler, markalara kullanıcılarla daha tutarlı denetleme ve izleme gerektiren her zaman açık deneyimlerden tartışmasız daha güvenli bir şekilde bağlantı kurma fırsatı sunuyor.

Giyim markası Happy Nation’ın güvenlik teknolojisi şirketi SuperAwesome ile şirketin önceden var olan Roblox deneyimlerinden biri olan BayView’e sınırlı süreli bir etkinleştirme için bağlanmasının bir nedeni buydu. Happy Nation’ın kreatif başkan yardımcısı Susan Anderson, “Bunu doğru şekilde ve gerçekten güvenli yaptığımızdan emin olmak istedik” dedi. “Ama aynı zamanda ara doldurma müşterisiyle oluşturduklarını, zaman harcadıklarını ve etkileşim kurduklarını bildikleri yerde otantik bir şekilde etkileşim kurmak istedik.”

Sınırlı süreli aktivasyonların mevcut baskınlığına rağmen, bazı metaverse uzmanları kalıcı markalı sanal alanların genişlemesinin kaçınılmaz olduğuna inanıyor. Günümüzün proto-metaverse platformları ile sosyal medyanın ilk günleri arasında paralellikler çizerek, bugünün hemen hemen her markanın bir Twitter veya Facebook sayfası vardır.

Metaverse tasarım stüdyosu Supersocial’ın CEO’su Yonatan Raz-Fridman, “Markalar için uzun vadeli tek ilginç yolun kalıcı bir deneyime sahip olmak olduğuna inanıyorum ve bunun öğrenmenin ve evrimin bir parçası olduğunu düşünüyorum” dedi. “Akıllı telefonların ve iPhone uygulama mağazasının ve Android uygulama mağazasının gerçekten bir fenomen haline gelip yenilikten ayrıldığı 2010 ve 2015 yılları arasında olduğu gibi, bugün metaverse, Roblox ve bu tür deneyimlerle bulunduğumuz yer.”

Raz-Fridman, bu kalıcı alanların benzersiz ihtiyaçlarını karşılamak için markaların, tıpkı şu anda sosyal medya yöneticileri istihdam ettikleri gibi, sanal alanlar için canlı operasyon yapımcılarını işe almaya başlayacağını tahmin ettiğini söyledi. Ve markalar tek seferlik etkinliklerle deneyler yaparken, daha sonra kalıcı, her zaman açık dünyalar oluşturabilecekleri sanal alanlar yaratırlar.

Ancak şimdilik çoğu marka, metaverse yeteneklerini şirket içine getirmenin ilk günlerinde ve sınırlı süreli aktivasyonlar, Roblox aktivasyonunun en kolay ve en ilgi çekici şekli olmaya devam ediyor.

See also  Roblox Custom PC Tycoon promo codes for April 2022: Free Parts and Cash

“Kaç marka veya kaç IP portföyü bir Disneyland yaratabilir?” Warneford’a ait. “Kendi tema parkını kurabilecek çok fazla marka yok ve bir tema parkının bile her zaman yeni araçlara ihtiyacı var. Sürekli bakıma, personele, ilgi çekici yerlere vb. ihtiyaç duyar; Bunu yapabilecek çok fazla kişi yok.”


https://digiday.com/?p=451847