TJ Donovan, VT Başsavcısı olarak son gününü ve özel sektördeki yeni işini tartışıyor

Demokrat TJ Donovan, 2017’den beri Vermont Başsavcısı olarak görev yapıyor. Ancak Pazartesi, eyalet hükümetindeki son günüydü. 5 Mayıs’tainciDonovan yeniden aday olmayacağını söyledi ve bir ay sonra özel sektörde çalışmak için erken ayrılacağını duyurdu. Donovan Pazartesi günü WAMC Kuzey Ülke Bürosu Şefi Pat Bradley ile yeni işi hakkında konuştu ve Başsavcı olarak son gününün oldukça rutin olduğunu söyledi.

Donovan: Şaşırtıcı bir şekilde, son gün, yapılacak çok şey ve alınacak çok fazla kararla, sadece ihtiyacımız olan vakaları ve meseleleri inceleyerek ve sonuna kadar çalışacağız.

Bradley: TJ, yeniden seçilmek için aday olmayacağınızı ilk açıkladığınızda birçok insanın şaşırdığını düşünüyorum. Şimdi de görevden erken ayrıldığınızı, görev sürenizi doldurmayacağınızı duyurdunuz. Bu kadar çabuk özel sektörde iş bulmanız sizi şaşırttı mı yoksa erken ayrılacağınızı düşündünüz mü?

İş aramam gerektiğini biliyordum. Biliyorsun, bu sadece sonuç. İş aramam gerekiyordu. Ve özel sektörde, eğer istersen, piyasada gerçekten gezinme sürecini gerçekten bilmiyordum. Yani tüm bunlar benim için yeni. Bunu son 16 yıldır yapıyorum. Ve bu yüzden süreci gerçekten bilmiyordum. Ama açık fikirli olduğumu, ilgilendiğim ve takip etmenin iyi olacağını düşündüğüm bir şey ortaya çıkarsa, açık fikirli olacağımı biliyordum. Ben de öyle yaptım. Ve bu teklif geldi ve bu konuda çok heyecanlandı ve bir sonraki bölümü sabırsızlıkla bekliyoruz.

Anladığım kadarıyla, doğru telaffuz edersem, Roblox adlı bir şirkette çalışacaksın?

Bu doğru. Ve sürükleyici deneyimler için bir platform olan Roblox için Kamu Politikası ve ABD Devlet Stratejisi Direktörü olacağım. Birçok kişi bunu bir nevi oyun platformu sanıyor ama kod yazma, geliştirme anlamında farklı şeyler var. Bu yüzden gerçekten ilginç. Ve benim rolüm, çocuk koruma, tüketici koruma ve mahremiyet ve kariyerim boyunca üzerinde çalıştığım tüm konularla ilgili politika ve yasalara bakmaktan bahsetmek olacak. Çok farklı bir ortamda ve özel sektörde olacağım ama çok önem verdiğim konular ve çalışmaktan heyecan duyduğum konular ve bu fırsat için çok heyecanlıyım. Bu heyecan verici bir fırsat ve başlamayı dört gözle bekliyorum.

See also  Minkoff, Roblox'ta Canlı Yayınlanan Esports Etkinliğini Ön Plana Çıkaran Oyun Dünyasına Daldı

Roblox ile bu platform hakkında ilginizi çeken şey nedir ve AG ve avukat olarak yaptıklarınızı ve multimedya platformunun ne olduğunu nasıl bütünleştirebileceksiniz?

Pat, bildiğiniz gibi, her zaman teknolojinin rolü hakkında konuştuk ve açıkçası teknolojinin kanun yaptırımı bağlamında kanunları geride bırakıp bırakmadığından bahsettik. Ve şu anda ülkemizde ve aslında tüm dünyada teknoloji ve hukuk hakkında çok fazla tartışma var. Ve bu yüzden gerçekten dahil olmak için ilginç bir yer. Ama benim için, özellikle Roblox hakkında beni gerçekten etkileyen şey, değerleriydi. Güvenlik ve nezaketten ve insanların yaratıcı olabilecekleri ve olmak istedikleri kişi olabilecekleri bir yerden bahsediyor. Ve bu bana Vermont’a birbirimize saygı duymak ve çevrimiçi meseleler hakkında konuşurken bunu yapmaya çalışmak gibi geldi ve çocuklar için nasıl güvenli bir yer yaratırız? Saygılı bir yer nasıl yaratırız? Bunu Birinci Değişiklik ile nasıl dengelersiniz? Bu tüketici korumalarını nasıl oluşturuyorsunuz? Gizlilik korumalarını nasıl oluşturuyorsunuz? Ve çocukları nasıl koruyorsunuz? Ve bunlar, kariyerim boyunca şu ya da bu şekilde ele aldığımız sorular. Ve kesinlikle çok farklı bağlamlar olacaklar ama yine de bu sorunlarla uğraşıyorlar. Ve bu konulara her zaman ilgi duymuşumdur. Dolayısıyla bu politika, hukuk ve teknoloji konusu her zaman benim ilgi alanım olmuştur. Ve Roblox’un değerleri beni gerçekten etkiledi. Ve biliyorsun, birkaç çocuğum var ve hep ekran başında geçirdikleri zamandan bahsediyoruz. Ve sadece mesleki deneyimim değil, aynı zamanda bir baba olarak kişisel deneyimim de yardımcı olacak. Yani bilmiyorum, bu benim için de yeni. Bu yüzden çok çalışmak ve önemsediğim şeyleri savunmaya devam etmek için elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağım.

TJ, bunun senin için yeni bir kariyer yolu olduğundan bahsetmiştin. Ve yaklaşık 20 yıldır eyalet hükümetindesiniz. Ama daha önce hiç özel sektörde çalıştınız mı?

See also  Lizzo and GAYLE will perform in 'Roblox' for the Song Breaker Awards

Evet, özel bir hukuk firmasında üç yıl geçirdim, bu harika bir deneyimdi. Ama bu kesinlikle benim için yeni Pat. Ve heyecan verici. Ama bu yeni ve bu yüzden başlamak ve çok çalışmak ve iyi şeyler yapmak için motive olmak için sabırsızlanıyorum. Ama bu yeni. Bu yüzden ilginç olacak.

Roblox bir tür başlangıç ​​gibi görünüyor. Yani onların kadrosundaki tek avukat mı olacaksın yoksa diğer avukatlara nezaret edecek misin?

Kamu Politikası ve ABD Devlet Stratejisi Direktörü olacağım ve bu yüzden, bilirsiniz, avukat olarak çalışmak yasal bir iş değil. Yani bu farklı olacak. Ve şirket, sanırım, 18 ay kadar önce halka açıldı. Bu yüzden gerçekten heyecan verici bir yer ve onu dört gözle bekliyorum. Başlamak için can atıyorum ve bu yeni bölümü sabırsızlıkla bekliyorum.

Vermont siyasetinde herhangi bir biçimde veya tarzda kalmayı planlıyor musunuz?

Her zaman topluluğumuza dahil olacağım. Bence dahil olabilir ve topluma çok farklı şekillerde hizmet edebilirsiniz. Ve gençlik sporlarına koçluk yapmaktan veya yerel bir kâr amacı gütmeyen kuruluşta gönüllü olmaktan ya da Vermont’un herkes için güvenli ve canlı bir yer olarak kalmasını ve sadece ilgili bir vatandaş olmasını sağlamak için dahil olmaktan başka hiçbir şeyi sevmiyorum. Ve bunu gerçekten dört gözle bekliyorum. Ve siyasete gelince, asla asla demezsiniz. Geleceğin neler getireceğini göreceğiz. Ama bu benim için iyi bir mola. Bu, konuştuğumuz gibi, farklı olacak ve bu konuda çok heyecanlıyım. Ve 19 yıllık toplam kamu hizmeti için çok minnettarım ve bu hizmet için minnettarım. Birlikte çalıştığım insanlara, topluluğumuzu daha iyi bir yer yapmaya çalışmak için pek çok farklı Vermontlu ile etkileşim kurma fırsatı için minnettarım. Ve bu, bu, bu bir değişiklik ama bu iyi bir değişiklik. Ve sabırsızlıkla bekliyorum.

See also  What is Roblox? A gaming expert explains

Başsavcı Yardımcısı Joshua Diamond, Vali Phil Scott yeni birini atayana veya seçmenler Kasım ayında kararını verene kadar Vermont Başsavcı Vekili olarak görev yapacak.