Lowe, projeleri görselleştirmeye yardımcı olacak bir araçla meta veri deposuna genişler

Lowe’un Metaverse Açık Oluşturucusu.

Nezaket: Lowe’s

Görünüşe göre her şirket bu günlerde metaverse’e giriyor. Lowe’s, inşaatçıların projeleri hayal etmelerine yardımcı olmak için bunu kullanma fırsatını kaçırmak istemiyor.

Ancak Fortnite veya Roblox gibi belirli bir sanal platform veya oyun seçen diğer perakendecilerin aksine, Lowe’un meta veri deposu varlıkları – sandalyeler gibi öğeler de dahil olmak üzere 500 ürün varlığının ücretsiz indirilmesi dahil – kendi merkezinde mevcuttur.

Lowe’un başkan yardımcısı ve baş marka ve pazarlama sorumlusu Marisa Thalberg, CNBC’ye özel bir röportajda “Her şey ortaya çıkıyor ve her şey keşfedilmeye hazır” dedi. Perakendeci, tek bir metaverse platformu değil, “bir tür agnostik ve demokratikleştirilmiş bir yaklaşım” seçmeye karar verdi.

Diğer markalar, deneysel olarak bile olsa metaverse’de para kazanmanın hemen yollarını bulmuş olsa da, Thalberg, “Bu, hemen atlamak ve bir olay yaratmaya çalışmak veya hemen metalaştırmakla ilgili değil” dedi.

Bunun yerine, CNBC’ye şunları söyledi: “Amacımız gerçekten bu yeni sınırı almak ve insanların hayal güçlerini kullanmalarına yardımcı olmak ve sanal alanlarını gerçek dünya alanları kadar heyecan verici, ilham verici ve eğlenceli hale getirmelerine yardımcı olmaktır. Ve elde etmeye çalıştığımız tek fayda bu. bu noktada.”

En azından belirtilen tek fayda bu. Meta veri deposuna giren ve geçerli varlıklarını ücretsiz olarak kullanıma sunan ilk büyük ev geliştirme perakendecisi olarak, şüphesiz en önemli hedef, var olabilecek fırsattan eninde sonunda yararlanmak için tüketici davranışını izlemektir. Varlıklar, şirketin şu anda çevrimiçi olarak ve mağazalarında sattığı gerçek ürünlere dayanmaktadır.

Lowe’un Metaverse Açık Oluşturucusu.

Nezaket: Lowe’s

Analistler, metaverse için büyük bir atılımın geldiğini görüyorlar. Danışmanlık ve araştırma firması Gartner, 2026 yılına kadar tüketicilerin dörtte birinin metaverse’de günde en az bir saat harcayacağını söyledi. Morgan Stanley, reklam ve e-ticaret fırsatları için toplam adreslenebilir pazarın meta veri tabanında 8,3 trilyon dolar değerinde olabileceğini ve ev ve evle ilgili harcamalarda 697 milyar dolar olabileceğini tahmin ediyor. Firma, örnek olarak “ev yenileme planları” üzerinden yürümeyi listeliyor.

See also  Page Not Found | WIRED

Futures Intelligence Group CEO’su ve metaverse sorumlusu Cathy Hackl, “Daha geçen yıl, oyun platformlarındaki sanal ürünlere yaklaşık 100 milyar dolar harcandığı tahmin ediliyordu. Buna NFT’ler bile dahil değil,” dedi.

Metaverse katılımcıları, bazı durumlarda, Gucci, Balenciaga, Dolce & Gabbana ve Ralph Lauren gibi lüks ve moda markalarından havacıları donatmak için benzersiz, değiştirilemez jetonlar için şimdiden binlerce dolar ödedi. Gucci, Roblox’taki Gucci Garden’a 19 milyon ziyaretçi gördü. Dolce & Gabbana, beraberindeki fiziksel giysiyle birlikte “The Glass Suit” adlı bir NFT’yi 1 milyon doların üzerinde sattı.

Lowe’s, ilk 1.000 katılımcıya Decentraland platformundaki inşaatçılar için ücretsiz, sınırlı bir NFT çizme, baret ve diğer ilgili aksesuarlar koleksiyonu sunuyor.

Lowe’un genel başkan yardımcısı ve baş bilgi sorumlusu Seemantini Godbole, CNBC’ye özel bir röportajda, perakendecinin şu anda bu metaverse projesi için alışveriş yapanlar için kullandığı ilkelerin birçoğunu uyguladığını söyledi.

“Lowes.com gibi mevcut mecralarımızda ve mağazalarımızda fark ettiğimiz şey… insanlar deney yapmayı sever ve alışveriş yaparken ve ilham alırken, projelerine başlamadan önce sanal dünyada bir şeyler bir araya getirmeyi severler.” dedi. “Metaverse için de aynı fikir. Gerçek dünyada projeye başlamadan önce nasıl görüneceğini denemelerini, hissetmelerini ve anlamalarını istiyorsunuz.”

Lowe’un Metaverse Açık Oluşturucusu.

Nezaket: Lowe’s

Godbole, bu metaverse varlıklarının birçoğunun, çevrimiçi alışveriş yapanların gerçek yaşam boyutlarını ve özelliklerini görselleştirmelerine yardımcı olmak için satın alınabilecek fiziksel ürünlerin 3D dijital sürümleri olarak zaten oluşturulduğunu söyledi. Lowe’s, alışveriş yapanların tüm bir mutfağı çevrimiçi olarak tasarlamalarına veya örnek olarak akıllı telefonlarını kullanarak evlerinin kat planını haritalandırmalarına olanak tanımak için halihazırda sanal ve artırılmış gerçeklik teknolojisini kullanıyor.

Godbole’un dediği gibi, VR ve AR araçları gibi “Müşterilerimizde gelişen teknolojiyi kullanmak için büyük bir istek var”. “Bu derslerden bazılarını metaverse’de uyguluyoruz.”

See also  Thinking about buying stock in Roblox Corp, Athersys, Plug Power, DiDi Global, or Zynga?

Godbole, şu anda Lowe’s’un sanal bir satın alma ile fiziksel bir ürün veya herhangi bir metaverse platformundan web sitesine herhangi bir bağlantı sunmadığını söyledi. Ama bu değişebilir.

“Gelecekte, tüm bu farklı şeylerin nasıl bağlantılı olduğunu kesinlikle düşünebilir ve bundan emin olabiliriz. [metaverse users] Bu ürünleri Lowe’s dot com’dan veya mağazalarımızdan satın alabiliyoruz” dedi.

Thalberg, tipik metaverse katılımcısının “gerçekten genç” olduğunu, muhtemelen günümüzün tipik Lowe alışverişçisinden veya ev sahibinden daha genç olduğunu kabul etti.

“Fakat Minecraft ve Roblox gibi platformları kullanan çocuklara bakarsanız, orada yaptıkları pek çok şey büyüleyici bir şekilde inşa etmek ve tasarlamaktır. İnşa etme, dekore etme ve tasarlama ve geliştirme fikri, bir tür temeldir. bu alanların nasıl ortaya çıktığına” dedi. “Ve onları genç yakalarsak, bu harika, ancak teknolojiden korkmayan devasa bir bin yıllık yeni ev sahipleri dalgasına baktığımızda, gerçek bir fayda da görüyoruz.”