CMO, “İnsanların olduğu yerde olmalıyız” diyor

Chobani uzun zaman önce 2021’de ABD’deki toplam Yunan yoğurt satışlarının %52’sini yakalayan 1 numaralı Yunan yoğurt markası unvanını elinde bulunduran en iyi yoğurt şirketi olarak adını duyurdu. Statista’ya göre.

Şimdi, öncü şirket dikkatini kahve kreması ve yoğurda yönelik uzantıları da içeren yulaf sütü teklifleri için erişimini ve tüketici takibini genişletmeye yöneltti.

“Yolculuğun Yunan yoğurduyla aynı olduğunu söylemek yulaf sütü için adil olmaz çünkü biz girdiğimizde yulaf sütü çok yeni ve gelişmekte olan bir segmentti.” ​Chobani pazarlama ve kategori sorumlusu Meredith Madden FoodNavigator-USA’ya söyledi.

Chobani yulaf sütü kategorisine ilk olarak 2019 yılında, İsveç markası Oatly’nin 2016 yılında ABD’de piyasaya sürülmesinin ardından yulaf sütünün popülerlik kazanmaya başladığı sırada girdi. rakipler Planet Oat ve Oatly, Statista perakende verileri açıklandı.

Chobani tarafından sağlanan Nielsen verilerine göre, üç yıl sonra, yulaf sütü hala yıllık bazda %50,3 artan hızlı büyüyen bir kategori. Aynı zamanda, Chobani yıllık %56,4 net satış büyümesi bildirdi, ancak Madden’e göre şirketin, Orta Amerika’nın Chobani Yulaf Sütü için kullanılmayan en büyük pazar olduğunu belirterek yeni tüketici kitlelerine ulaşmak için daha kat etmesi gereken uzun bir yol var.

“Yulaf sütünün çok esnek bir tüketiciyi vurduğunu biliyoruz” dedi Madden.

“Daha fazla insan yulaf sütünü duydu ama denemek için bir nedeni yok, bu yüzden gerçekten bununla oynuyoruz ve insanların tat ve dokusunun mandıraya çok benzer olduğunu anlamalarını sağlıyoruz. segment için büyüme geliyor”dedi.