CHED Dostluk Oyunlarında Mobile Legends’da Ateneo şampiyonları

MANILA, Filipinler — Ateneo de Manila Üniversitesi, geçen hafta düzenlenen Yüksek Öğrenim Komisyonunun (CHED) açılış töreninde e-sporlara hükmetti.

Collegiate Esports Merkezi (CCE) ile işbirliği içinde düzenlenen CHED, Katipunan tabanlı ekibin üstün olduğu ilk eğimde e-sporlara Mobile Legends: Bang Bang enjekte etti.

Diğer 15 takıma karşı, Ateneo’dan Cyril Damon Lorenzo, Kyle Christian Calub ve Eugene Dela Cruz, rekabeti kasıp kavururken tepeye doğru yol aldılar.

Finalde, Perpetual Help College of Pangasinan’ı 3-0 yenerek, üç oyuncunun da MVP performanslarıyla sırayla yer aldığı karşılaşmayı kazandılar.

Lorenzo’nun Wanwan’ı 11 öldürme, üç ölüm ve sekiz asistle Birinci Oyunda Ateneo’ya öncülük etti. Dela Cruz’dan Xavier (5-0-12 KDA), Calub’ın Valentina’sı (2-0-9 KDA) ile son rötuşları yapmadan önce İkinci Oyunda mükemmel bir performans sergiledi.

Dela Cruz, “Her zamanki oyunumuzu oynadık. Sadece eğlenmeye ve şampiyon olmaktan mutlu olmaya karar verdik” dedi.

CHED Dostluk Oyunları’ndaki E-Sporlar, geçen yıl üniversite oyuncularının öncülük ettiği başarılı bir lansmanın ardından CCE ilk sezonunu resmen başlattığında, bir sezon boyunca sürecek bir e-spor eylemi için iyi bir başlangıçtı.

Filipinler Üniversitesi Lisesi, ligin Temmuz ayındaki tam gelişmiş sezonu için bir ısınma etkinliği olarak hizmet veren CCE Varsity Kupası’nın şampiyonu seçildi.

See also  Roguelite korku oyunu Paper Cut Mansion, 2022'de PS5, Xbox Series, PS4, Xbox One, Switch ve PC'ye geliyor