Apple, Roblox ve Niantic gibi yeni Metaverse Standards Body’yi reddediyor

Görünen o ki, Facebook’un ana şirketi Meta ve Microsoft gibi diğer Silikon Vadisi yiğitleri, metaverse’de “gerçek dünya birlikte çalışabilirliğini” hedefleyen yeni bir Metaverse Standartları Forumu ile ortaya çıktıklarından, metaverse gitmiyor.

Ancak gemide, Niantic ve Roblox gibi mevcut sanal evren devlerinin yanı sıra, bu veya gelecek yıl bir noktada kendi sanal gerçeklik cihazını bulması beklenen odadaki büyük AR/VR fili Apple eksik. geçici olarak dublajlı Elma Gözlükleri.
Metaverse’de ticareti yapılan sanal ürünler için ödeme protokolünü kolaylaştırmayı amaçlayan Nvidia ve hatta kripto şirketleri gibi çip üreticileri Metaverse Standartlar Forumu’na katılıyor, ancak Decentraland veya The Sandbox burada metaverse standart kuruluşu arasında değil.

Teknoloji ve sanal gerçeklikteki en önemli isimlerden bazılarının olmaması, Nvidia’nın Geliştirici Ekosistemleri Başkan Yardımcısı Neil Trevett’i caydırmıyor ve bir noktada herkesin katılmasına izin verdiği için Metaverse Standartları Forumu’na başkanlık edecek.

See also  Jim Cramer Shares His Opinion On Roblox, Century Aluminum And More