Disney Mirrorverse İncelemesi – Parçalanmış Düşler

İlk bakışta Disney Mirrorverse, aksiyon figürleriyle anında hikaye oluşturan bir çocuk gibi görünüyor ve geliyor. Disney’in kataloğunun her yerinden karakterler -kahramanlar ve kötü adamlar- tüm gerçekliği tehdit eden kötü niyetli bir güce karşı savaşmak için bir araya geliyor. Bu karakterler her zamanki gibi değiller, çocuklarının film karakterlerini biraz daha üstün bir şeyle takas ediyorlar. Cesur ve ilginç bir seçim, bu karakter grubunda daha önce hiç görülmemiş bir şey ve bu dünyanın sadece varlığı heyecan verici bir olasılık. Ne yazık ki, fikir kristal ganimet kutuları, mikro dönüşümler ve dolambaçlı ilerlemenin altına gömülü olduğundan, Mirrorverse’in cesaretinin kelimenin tam anlamıyla bir bedeli var. Disney için yepyeni bir dünya olabilecek şey, bunun yerine sadece en yeni fabrika çıkışlı mobil oyundur.

Disney Mirrorverse, Fractured adı verilen düşmanların güçlendiği Mirrorverse adında geçen bir aksiyon-RPG’dir. Kadroyu oluşturan 44 karakterden seçilen Guardians adlı üç kahramandan oluşan ekiplerle bu sürülerle savaşıyorsunuz. 44’ün her biri, nasıl savaştıklarını bildiren Yakın Dövüş, Menzilli, Destek ve Tank olmak üzere dört arketipten birini doldurur. Bu sınıflar standart ücrettir: Yakın Dövüş Muhafızları kılıçları ve diğer el silahlarını kullanır, Menzilli kahramanlar büyü ve mermilere güvenir, Tanklar hasarı emerken düşmanın yüzünde kalır ve Destekler takım arkadaşlarını iyileştirir, düşmanları zayıflatır ve daha fazlasını yapar. Kristaller aracılığıyla yeni Muhafızlar elde edersiniz – Mirrorverse’in hem oyun yoluyla kazanılan hem de oyun içi ve gerçek dünya para birimleriyle satın alınan ganimet kutuları sürümü. Kristaller, bazıları belirli Muhafızları vurgulayan veya belirli dereceleri garanti eden çeşitli biçimlerde gelir ve oyun içi mağaza aracılığıyla tipik ganimet kutusu tiyatrolarıyla açılır.

Uzun zamandır bir Disney hayranı olarak, bu karakterleri bu yeni ışıkta görmenin ne kadar havalı olduğunu ne kadar vurgulasam azdır. Güzel ve Çirkin’den Belle, sihir gülünün kendisi tarafından desteklenen bir asa kullanan güçlü bir büyücü olarak kütüphaneden çıkar. Kötü meslektaşı Gaston, devasa yayı ve omuzları aşan kurt postu ile tam bir Game of Thrones vahşiliği yaşadı. Sevimli ayı Baloo, Disney Afternoon dönemi TaleSpin kıyafetini giyiyor ve geniş bir kılıç olarak dev bir uçak pervanesi kullanıyor. Tüm karakterler bu tür devrim niteliğinde tasarımlara sahip değildir – örneğin Elsa buzu kontrol eden bir elementaldir – ancak kaynaktan çok uzaklaşmayanların bile çekiciliği vardır.

See also  PS5: How To Set A Main Console And Do Game Sharing?

Bu kahramanları savaşa göndermek için birden fazla mod var, bunlardan en önemlisi devasa Öykü modu. Hikaye, her biri fethedilecek en az 10 düşman aşaması olan yedi bölümü kapsar. Ekranın sağ alt köşesindeki ilgili düğmelere dokunarak saldırırsınız – dokunarak temel saldırı, basarak güçlü saldırı ve etkinleştirildikten sonra dokunarak nihai saldırı. Ayrıca sol altta görünen joystick ile hareket edebilir ve hızlı bir çizgi için itilebilir ve sol üstteki resimlerine dokunarak anında üç Muhafızınız arasında geçiş yapabilirsiniz. Saldırı düğmeleri, standart düğmeye dokunma ve basma arasında geçiş yaparken bile sorunsuz çalıştı, ancak hızlı çizgi işlevinde çok zorlandım. Çoğu zaman, kontrol ettiğim Muhafız atılmak yerine küçük bir adım atıyor ve genellikle kaçınmaya çalıştığım saldırının zarar görmesine neden oluyordu. Birkaç kez bu, Guardian’ın ölümüyle sonuçlandı ve bu da yanıt eksikliğini daha da sinir bozucu hale getirdi.

Her aşama, bir ila dört savaş içerir; burada ekip, sonuncusu düşene kadar düşmanlarla savaşır ve ardından otomatik olarak bir sonraki savaşa geçer. Sadece sahnenin son savaşının herhangi bir yeteneği vardır: Sahnenin “patronu” olarak görev yapan bir Muhafız’ın Fractured versiyonunu tanıtan kısa bir ara sahne. Bu Kırık Muhafız fethedildiğinde, kısa bir zafer pozu görürsünüz, kaç yıldız kazandığınıza bağlı olarak ödüller toplar ve bir sonraki aşamaya geçersiniz. Oyundaki neredeyse sonsuz para birimlerinden birini kazanabileceğiniz Tedarik Koşuları ve belirli Muhafızlar etrafında temalı sınırlı süreli etkinlikler de dahil olmak üzere keşfedilecek başka biçimler de var, ancak bu temel aşama yapısı baştan sona tutarlı kalıyor.

Mirrorverse’de Disney büyüsünün bittiği yer burası: Oyun deneyiminin kapsamı budur. Hikaye, Tedarik Koşuları veya diğer modlardan herhangi birini seçseniz de, her aşama aynı şekilde oynanır. Son savaş bittiğinde, aynı zafer pozlarını ve ardından aynı ödül ekranını görürsünüz ve ardından sahne seçme menüsüne geri dönersiniz. Can sıkıntısı noktasına kadar tekrar ediyor, orijinal konseptin yarattığı her türlü heyecanı tamamen gömüyor.

Tüm bu para birimleri, oyunun çeşitli sistemlerini besleyen kaynakları satın almak için kullanılır;

Ancak neredeyse günü kurtaran bir mod var: 1v1 Hesaplaşma. Bu, Muhafızlarınızdan birini 30 aşamada tek bir AI Kırık Muhafız ile karşı karşıya getirir ve her aşamada düşmanların gücü artar. Ana üç kişilik savaş sistemi bazen ekranı aksiyonla doldurabilirken, bu 1v1 savaşlar daha odaklı ve gergin. Mod, savaş sistemini en saf biçimine kadar damıttığından, bu zorluklardan “öğe yok, Son Varış Noktası” havası alıyorum. Kibritler hızla geçiyor, bu da daha anlamadan 30 aşamalı eldivenin sonunda olduğunuz anlamına geliyor, ancak devam ettiği sürece eğlenceli.

See also  ViewSonic Elite XG270Q Oyun Monitörü İncelemesi: En İyilerle Karşınızda

Bununla birlikte, Mirrorverse oynarken zamanınızın çoğu menülerde, savaşmaktan başka her şeyi yaparak geçirilir: görev ödülleri toplamak, yeni Muhafızlar kazanmak için kristalleri satın almak ve açmak, Mirrorverse’in çoklu para birimlerini elemek vb. Yalnızca oyunun dükkânında kullanılan sekiz farklı para birimi türü saydım ve bunların çoğu oyun oynayarak kazanılırken, Muhafızların kilidini açan Kristalleri satın almak için kullanılan Küreler toplu olarak satın alınabilir. gerçek para. Mağaza, menülerde dolaşırken size sürekli olarak hatırlatacağı para birimleri, kaynaklar ve hatta Muhafızlar da sunuyor.

Bu para birimlerinin tümü, oyunun çeşitli sistemlerini besleyen kaynakları satın almak için kullanılır; bunlar, uzundan gereksiz bir şekilde aşırı karmaşıklığa kadar uzanır. Muhafızların seviyesini yükseltmek için kullanılan kaynaklar olan Motes’i alın. Motes, dört sınıfın her biri için bir tane ve herhangi bir sınıf için kullanılabilen beşinci renk olmak üzere beş renkte gelir. Ayrıca üç çeşidi vardır: Yalnızca 1-20. seviyelerde Muhafızlar için kullanılabilen Minör, 21-50. seviyelerde Muhafızlar için Binbaşı ve 51-100. seviyelerde Muhafızlar için Üstün. bu 15 ilerlemeniz için çok önemli olan bir öğenin farklı türleri. Ayrıca, her 10 seviyede bir, yine hem renk kodlu hem de genel versiyonlarda gelen Mücevher adı verilen ekstra öğeler gerektiren Muhafızınızın “rütbesini” artırmanız gerekir. Oh, ve her Muhafızın bireysel becerilerini geliştirmek için Kitaplara ihtiyacınız olacak ve ayrıca toplanacak altı farklı Kitap türü var.

Tüm bu karmaşık sistemler, oyun içi mağaza devam etmek için ihtiyaç duyduğum kaynakları ekleyene kadar ilerlemenin durduğu bir durum yaratıyor. Örneğin: ana grubum Tron, Elsa ve Maui. Tron ve Elsa’nın ikisi de Menzilli Muhafızlar, ancak sırasıyla 26 ve 25. seviyelerde, yalnızca Küçük Menzilli Mote’larım olduğu için onları güçlendiremiyorum. Bu arada Maui, rütbesini dörde çıkarmak için iki tane daha Kademe 1 Safir ararken 30. seviyede takılı kaldı. Mirrorverse’in ana fikrinin ne kadar harika olduğunu düşündüğümde daha da çıldırtıcı ve başka bir şey oynamak istememe neden oluyor.

See also  Nintendo Switch Sports takes UK number one – Games charts 30 April
Altyazı Sağlanmadı

Galeri

Enerji -tekrar oynamak için belirli bir süre beklemeye veya süreci hızlandırmak için ödeme yapmaya zorlanana kadar sınırlı sayıda görevi oynayabileceğiniz klasik bir mobil oyun kinayesi de ortaya çıkıyor, ama ben başardım. sayacın önerdiğinden daha fazla enerji kazanmak için, bu yüzden tamircinin normalde kısıtlayıcı doğası o kadar belirgin değildi. Bir noktada enerji sayacım, hesabımı seviyelendirdikten sonra 40 üzerinden 84 enerjim olduğunu okudu; Ben taşma sevinci yaşarken sonunda azaldı ve bekleme oyununa geri döndüm.

Devam edebilirdim ama Mirrorverse bunun gibi yırtıcı taktiklerle dolu. Disney evrenine gerçekten cesur ve benzersiz bir bakışın ne olduğunu daha fazla keşfetmek için kalan arzuları parçalıyorlar ki bu gerçek bir utanç. Birlikte büyüdüğüm Disney karakterlerinin bu Guardian versiyonlarının parlamak ve yeni yeteneklerini sergilemek için daha fazla zamana sahip olmasını ummuştum. Bunun yerine, bu harika kahramanları menü ekranlarında poz vermeye iten kaynaklara ve para birimlerine gömüldüm ve sonuç büyük bir hayal kırıklığı oldu. Mirrorverse’e bakıyorum ama yansımayı sevmiyorum.