Roblox’tan Bronstein, içerik oluşturucu topluluğu hakkında konuşuyor

Roblox baş ürün sorumlusu Manuel Bronstein, VidCon’da sunum yapmak için Perşembe günü Anaheim’daydı. Axios sohbet etti geçmişi ve çevrimiçi oyun platformunun içerik oluşturucu topluluğu hakkında önceden onunla görüşün.

Neden önemli: VidCon, yalnızca TikTok, YouTube ve Instagram’daki varlıklarıyla tanınan içerik oluşturucularla ilgili değildir. Roblox, sosyal oyunlardan ve metaverse deneyimlerinden hoşlanan büyük bir amatör ve profesyonel içerik oluşturucu topluluğu oluşturdu.

Hızlıca yakalayın: Bronstein geçen yıl Roblox’a katıldı, ancak VidCon’a yeni başlayan biri değil. İlk olarak 2017’de YouTube’da çalışırken katıldı. Öncesinde Xbox ve Zynga’daydı.

  • “Şaka yapıyorum, eğer bu üçünü birleştirirsen [companies] birlikte ve bir bebekleri olsaydı, birçok yönden Roblox’a benziyordu” diyor Bronstein.

Ne diyor: Bronstein, 2020’deki Lil Nas X konserini ve platformdaki diğer oyun dışı deneyimleri gördükten sonra Roblox’a katılmakla ilgilenmeye başladığını söyledi.

  • “Yaratıcıların gerçekten sürükleyici deneyimler oluşturmaları ve onlara katılacak ve onlarla etkileşime girecek geniş bir insan topluluğuna sahip olmaları için yeni bir tuvalimiz olduğu fikrinin süper, süper zorlayıcı olduğunu düşünüyorum” diyor.
  • Son zamanlardaki favori deneyimlerinden bazıları Twenty One Pilots konseri, Rolling Thunder oyunu ve Alo Yoga’nın yoga ve meditasyon için sağlıklı yaşam alanıdır.
  • Bronstein, “Bir video yaratıcısı olarak havanız ne olursa olsun, muhtemelen üzerine inşa edebileceğiniz Roblox içeriği bulabilirsiniz” diyor.

Rakamlarla: Bronstein, Roblox’un 180 ülkede günde iki saatten fazla platformda geçiren 54,1 milyondan fazla günlük aktif kullanıcısı olduğu da dahil olmak üzere bazı güncellenmiş istatistikleri paylaştı.

  • En hızlı büyüyen demografisi 17 ila 24 yaş arası ve kullanıcılarının yaklaşık %52’si 13 yaşından büyük.
  • Yaklaşık 10,5 milyon kişi platformda 29 milyondan fazla deneyim oluşturdu.

Nasıl çalışır: Roblox’un bazı yeni özellikleri satın almalardan kaynaklanmaktadır. Roblox’un avatarlar için yeni yüz animasyonu, Roblox’un 2020’de satın aldığı eski LucasFilm ve DreamWorks çalışanları tarafından kurulan bir girişim olan Loom.ai’den geldi.

  • Bronstein, gelecekteki satın almaların Roblox’un iki önceliğini destekleyebileceğini söylüyor: izleyicilerini “yaşlandırmak” ve uluslararası genişleme.
See also  Moving to the Beat-land: Telekom Electronic Beats takes on the Roblox metaverse - Tech

Notun: Bronstein geçen yıl New York Times’ın yönetim kuruluna katıldı.

  • Bronstein, “Gerçeği arama ve insanların dünyayı anlamalarına yardımcı olma konusundaki misyon beyanları beni derinden etkiledi” diyor. “Kere [is also] dijital çağda kendini yeniden icat eden bir şirketin inanılmaz hikayesi.”
  • New York Times Games’e gelince, o günlük Wordle oyuncusu.