Mesut Özil emekli olduktan sonra espor sporcusu olmayı planlıyor

Mesut Özil, dünyanın her yerinden Fortnite Battle Royale’a aşık olan birçok sporcudan biridir. Video oyunu o kadar popüler hale geldi ki spor dünyasının da ilgisini çekti.

Bir futbolcunun video oyunlarında iyi olması alışılmadık bir durum olsa da 33 yaşındaki orta saha oyuncusu tam olarak bu. Özil, oyuncuların oynanışını görebileceği kendi Twitch kanalına sahip ve oyunu uzun süredir oynuyor. Menajeri Dr. Erkut Söğüt’e göre, eski Arsenal yıldızı oyunda çok iyi ve bir espor sporcusu olabilir.

“Daha çok e-sporla ilgilenecek ve belki bir e-spor sporcusu olacak. Fortnite’ta gerçekten çok iyi ve bence bir gün rekabet ederse hiç şaşırmam.”

Görünüşe göre futbol kariyeri sona eriyor ve Fenerbahçe’deki durumu göz önüne alındığında çok yakında emekli olabilir. Görünüşe göre geleceği için şimdiden planlar yapmış ve profesyonel bir Fortnite oyuncusu olması şaşırtıcı olmayacak.


Mesut Özil, Fortnite Battle Royale’de çok iyi

Arsenal’in eski futbolcusu Mesut Özil emekli olduktan sonra e-spor uzmanı olmayı düşünüyor”Daha çok e-spora girecek ve belki bir espor sporcusu olacak. Fortnite’ta gerçekten çok iyi ve bence bir gün rekabet ederse şaşırmam “dedi ajanı https://t.co/CzaMimHRv1

Mesut Özil, harika bir futbolcu olmasının ve sayısız ödül kazanmanın yanı sıra Fortnite Battle Royale’de çok iyi. O sadece normal bir oyuncu değil, aynı zamanda oyunu ilk sezonlarından beri oynuyor.

Mesut Özil, Fortnite’a o kadar aşık ki, bazı futbol taraftarları, sağlık sorunlarının video oyunu oynamaktan kaynaklandığına inanıyor. Hatta bir hayran, futbolcunun 2018’de kaç Fortnite maçı kazandığını hesapladı ve oturarak çok fazla zaman harcadığı sonucuna vardı.

See also  Fortnite Covert Ops Challenge #1 - April 22

Kendi espor takımı M10 Sports’un sahibi olan futbolcunun ayrıca Almanya’da bir oyun evi var. Sadece oyun oynamayı sevmekle kalmıyor, aynı zamanda rekabetçi bir oyuncu olmak için ne gerektiğini anlıyor.

Özil, futbol sahasındaki başarısının yanı sıra Fortnite’da da birçok başarıya imza attı ve binden fazla oyun kazandı. Kazanma oranı, onu diğer milyonlarca oyuncunun üzerinde de sıralıyor.


Özil’in Fortnite rekabetçi kariyeri çok yakında başlayabilir

Eski Arsenal oyuncusu Mesut Özil, menajerine göre 11 yıllık muhteşem oyun kuruculuğun ardından futbolu bırakacak. Özil’in menajerine göre Esports’a girecek ve aslında Fortnite’ta iyi.#Cephanelik #afc https://t.co/SHibauw5nM

Mesut Özil, inanılmaz yeteneklerine rağmen son zamanlarda futbol sahasında pek başarılı olamadı. Özil, Fenerbahçe formasıyla çıktığı 37 maçta 9 gol kaydetti. Türk takımıyla sözleşmesinin bitmesine iki yıl daha var, ancak kariyeri daha da erken sona erebilir.

Özil’in menajeri de futbol kariyeri hakkında şu yorumu yaptı:

“Artık başka bir kulüpte futbol oynamayacağını düşünüyorum. Bunu göremiyorum – Fenerbahçe olacak, o kadar.”

En kötü senaryoda, Mesut Özil 2024 yazında rekabetçi Fortnite kariyerine odaklanabilir. Ancak takımla son zamanlardaki tartışmaları ve anlaşmazlıkları göz önüne alındığında, bunun çok daha erken gerçekleşmesi şaşırtıcı olmayacaktır.

Futbolculuktan espor sporculuğuna geçmek alışılmadık bir seçim ama Özil ve geleceği için doğru bir seçim gibi görünüyor.


Siddharth Satish tarafından düzenlendi