Minecraft ve Roblox ile mi öğretiyorsunuz? Olmalısın

Milyonlarca öğrenci, karakterler oluşturmak ve koca dünyalar inşa etmek için Roblox ve Minecraft kullanıyor. Eğitimciler, derslerine gerçek dünyayla alaka düzeyini yerleştirirken öğrenci katılımını artırmanın yollarını ararken, bu platformları sınıfta kullanmak için yaratıcı nedenler bulmak onların hedefi haline gelir. Minecraft ve Roblox ile öğretmeye başlamalı mısınız?

“Neden Minecraft? Neden Roblox? Öğrencileriniz zaten bu platformlarda ve onları kesinlikle seviyorlar. Connected Camps ürün müdürü Matthew Kreutter bir ISTE Live22 oturumu sırasında bu, hemen harika bir öğretim aracı anlamına gelmez, ancak katılım oradadır” dedi.

Connected Camps ekibi, oturum katılımcılarına basit kodlama ve oluşturma etkinlikleriyle Minecraft ve Roblox ile öğretime nasıl başlayabileceklerine dair bazı kısa örnekler verdi.

Öğrencilerle bulundukları yerde buluşmak ve onlara halihazırda kullandıkları bir platform aracılığıyla içerik öğretmek, bu içeriğe ilgiyi artırmada doğrudan olumlu sonuçlar yaratır. Üstelik Minecraft ve Roblox, popüler oyunlardan ve öğrenme araçlarından temel fikirleri alır ve olasılıkları sonsuz hale getirir.

Kreutter, “İlgiye dayalı öğrenmenin katılımın uzun ömürlü olmasını doğrudan etkilediği fikri, Minecraft ve Roblox’un öğretim araçları olarak gücüne olan inancımızı artırıyor” dedi.

Laura Ascione
Laura Ascione’nin son gönderileri (hepsini gör)

See also  Roblox: What Are The May 2022 Codes For A One Piece Game?