Roblox’ta ilk özel oyununuzu nasıl oluşturacağınız aşağıda açıklanmıştır

Roblox çok popüler çünkü herkes özel bir oyun yaratabilir ve işte nasıl başlayacağınız.

Roblox, yeni rakiplerin daha iyi görsellere sahip olmasına rağmen oyuncular arasında gişe rekorları kıran klasik bir oyundur. Roblox’un başarısının arkasındaki en önemli nedenlerden biri, oyuncu topluluğuyla yoğun bir şekilde temas halinde olmasıdır. Bu senin normal sandbox’ın değil. Oyuncular, aynı zamanda platformun sık kullanıcıları olan diğer geliştiriciler tarafından yapılan oyunları oynayabilirler. 2022’de Roblox oyun kütüphanesinde farklı temalar, arka planlar ve görseller içeren 20 milyondan fazla oyun bulunur.

Roblox’ta oyun nasıl oluşturulur?

Kapsamlı Roblox kütüphanesi, topluluk üyeleri tarafından yapılan harika bloklu oyunlarla doludur. Herkes bir Roblox oyunu yaratabilir, ancak hayal ettiğiniz kadar kolay olmayabilir. Roblox’ta ilk oyununuzu nasıl geliştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Roblox Studio’yu İndirin

Kendi oyununuzu geliştirmek için Roblox stüdyosuna ihtiyacınız olacak. Yazılımı buradan indirip kurabilirsiniz.

Roblox Studio ilk bakışta karmaşık görünebilir, ancak önceden hazırlanmış bir şablon veya oyun üzerinde çalışıyorsanız kullanımı kolaydır. Lua kodlamayı zaten biliyorsanız, sıfırdan bir oyun da oluşturabilirsiniz. Oyun geliştirmeye geçmeden önce Roblox Studio’yu keşfetmeniz önerilir. Öğrenme araçları, programları ve işlevleri, hem eğlenceli hem de akıcı bir oyun yapmanıza yardımcı olacaktır.

Bir oyun seç

Roblox Studio’yu yükledikten sonra yazılımı açın ve hesap bilgilerinizle giriş yapın. Ardından, yeni (+) simgesine tıklayın ve oyunu seçin. Lua kodlamanın mükemmel hale gelmesi haftalar alabileceğinden, halihazırda geliştirilmiş bir oyun modundan başlamanızı ve onu özelleştirmenizi öneririz. Oyun şablonu, Roblox’ta hevesli oyun geliştiricileri için mükemmel olan düzinelerce kişiselleştirme özelliğine sahiptir.

Roblox'ta ilk özel oyununuzu nasıl oluşturacağınız aşağıda açıklanmıştır Roblox çok popüler çünkü herkes özel bir oyun yaratabilir ve işte nasıl başlayacağınız. - esenlerbocekilaclama

Buradan oluşturmak istediğiniz oyun türünü seçin. Yarış, bayrağı ele geçirme, obby, line runner ve daha fazlasını içeren yedi seçenekten birini seçin.

See also  Roblox'ta Dünya Yelken kodları

Ön ayarı özelleştirin

Oynanışı seçmek, kişiselleştirme sürecini başlatacak ve sonunda sizi sihrin gerçekleştiği Roblox Studio yazılımının içine götürecektir. Burada size ana menü çubuğu, sağda özelliklerin bir listesi ve solda bir arama çubuğu sunulur.

Renkleri, malzemeyi ve daha fazlasını değiştirmek için kenar çubuğu seçeneklerini ayarlayın. Tüm varlıklar, parçaların nasıl davranmasını istediğinizi değiştirerek özelliklerden kişiselleştirilebilir. Büyüt’e tıklayarak mevcut nesnelerin boyutlarını da değiştirebilirsiniz. Daha temiz bir dokunuş eklemek için menüdeki arazi düzenleyicisiyle pürüzlü yüzeyleri düzeltin.

Yeni nesneler ekle

Mevcut şablonlara kişisel dokunuşunuzu eklemek için araziye yeni nesneler yumurtlayabilirsiniz. İstediğiniz öğeleri aramak ve oyuna eklemek için sol arama çubuğunu kullanın. Örneğin, ağaçlar, bitkiler, bulutlar ve daha fazlasını ekleyebilirsiniz. Bu nesneler bir yarış oyununun taktik değerine pek katkıda bulunmayabilir, ancak kesinlikle oyununuzu patlatacaklardır. Görsel estetik, Roblox’ta bir oyun oluşturmak için çok önemlidir.

Roblox oyununuzu nasıl yayınlarsınız?

İşiniz bittiğinde, üst menü çubuğundaki test simgesine tıklayın. Oyunu yayınlamadan önce test etmek için açılır menüden burada oyna’yı seçin. Memnun kaldığınızda, soldaki mavi yayınla düğmesine tıklayın.

Roblox'ta ilk özel oyununuzu nasıl oluşturacağınız aşağıda açıklanmıştır Roblox çok popüler çünkü herkes özel bir oyun yaratabilir ve işte nasıl başlayacağınız. - esenlerbocekilaclama

Oyunu bitirmenizi isteyen yeni bir pencere açılacaktır. Altta yeni bir oyun oluşturun ve ardından onunla ilgili metin ayrıntılarını ekleyin. Yeni bir ad, açıklama, tür ve daha fazlasını ekleyin. Artık oyununuz dağıtılmaya hazır, ancak izinleri değiştirmeniz gerekiyor. Roblox Studio’ya geri dönün ve oyun ayarlarını seçin. İzinlere tıklayın ve oyununuzu herkesin eğlenmesi için herkese açık hale getirin.