Oyun her cihazda nasıl edinilir

Epic Games, Fortnite indirmelerini her modern oyun platformunda kullanılabilir hale getirdi. Bu sayede video oyunu dünyanın hemen hemen her yerinde popüler hale geldi ve hala milyonlarca günlük aktif oyuncu alıyor.

En başta, bir Fortnite indirmesi yalnızca PC, PlayStation 4 ve Xbox One’da mümkündü. Bununla birlikte, oyuncular artık yeni nesil konsollarda ve cep telefonları ve Nintendo Switch gibi el cihazlarında bunun keyfini çıkarabilirler.

Maalesef Epic Games, Google ve Apple ile bazı sorunlar yaşadı, bu nedenle video oyunu Google Play ve App Store’dan kaldırıldı. Bu nedenle, birçok oyuncunun kafası karışıyor ve cihazlarına nasıl indirileceğini bilmiyor.

Bu yazıda Fortnite’ı cihazınıza indirmenin yasal yollarını listeleyeceğiz. Cihazınız için güvenli olmadığı ve kalıcı hasara yol açabileceği için lütfen oyunu üçüncü taraf uygulama mağazalarından almaya çalışmayın.


PC ve konsollar için Fortnite indirme kılavuzu

Kendi gökyüzü üssünüzü kurun ve bu Island Hopper oyununda 100 Days hayatta kalmak için elementlerden daha uzun süre dayanın. One Trigger, 100 Days by ile hayatta kalabilir misiniz? @HORAMUBI? https://t.co/37RQwdRJJE

PC oyuncularının Fortnite indirmesi için Epic Games Launcher’ı kullanmaları gerekecek. Başlatıcı, PC kullanıcılarına oyunun bulunduğu Epic Games Store’a erişim sağlayan nispeten küçük bir uygulamadır.

PlayStation ve Xbox oyuncularının oyunu sırasıyla PlayStation Store ve Microsoft Store’dan edinmeleri gerekiyor. Oyun ücretsiz olduğu için herhangi bir kredi eklemenize veya bir ödeme yöntemi kullanmanıza gerek yoktur. İşlem, hem son nesil hem de mevcut nesil konsollar için aynıdır.

See also  Fortnite Among Us collaboration is here, for real this time

Son olarak, Nintendo Switch oyuncularının Fortnite’ı edinmek için Nintendo eShop’u ziyaret etmesi gerekecek. Ne yazık ki Fortnite’ın PvE modu Save the World bu platformda henüz mevcut değil.


Android ve iPhone cep telefonlarında Fortnite

Fortnite’ı bir Android cihaza indirmek biraz daha karmaşıktır. Oyun Google Play’de mevcut değil, bu yüzden oyuncuların alternatif bir yöntem kullanması gerekiyor.

Samsung cihazına sahip olanlar oyunu Galaxy Store üzerinden kolaylıkla indirebilirler. Bunu yapmak için mağazayı açın, Fortnite’ı arayın ve cihazınıza indirin.

Samsung’a ait olmayan bir Android cihaz kullanıyorsanız lütfen fortnite.com/android adresini ziyaret edin. Bu resmi kaynaktır ve oyunun bağlantısını sağlayacaktır.

Not: Çevrimiçi olarak birçok sahte Fortnite indirme bağlantısı var ve bu bağlantıları açmak cihazınızı bozabilir. Lütfen oyunu sadece yukarıdaki bağlantıdan indirin.

Ne yazık ki, iPhone’lar ve iPad’ler de dahil olmak üzere hiçbir iOS cihazında Fortnite indirmesi mevcut değildir. Ancak iyi haber şu ki, oyunu bu cihazlarda bulut oyun yoluyla oynamaya devam edebilirsiniz.


Bulut oyunlarıyla iPhone ve iPad’de Fortnite oynayın

Fortnite’ı bir iPhone veya iPad’de indirmek mümkün olmasa da, bu cihazların kullanıcıları bulut oyunları sayesinde oyunu oynamaya devam edebilir.

Şu anda iki seçenek var, Xbox Cloud Gaming ve GeForce NOW.

Fortnite maceranıza başlamak veya oyuna geri dönmek için yukarıdaki bağlantılardan birine tıklayın ve bulut oyunlarına kaydolun. Bu iki hizmet ücretsizdir, ancak oyuncular ayrıca hesaplarını yükseltebilir ve öncelikli bir hizmet alabilir.Sijo Samuel Paul tarafından düzenlendi