Polis arabaları neden Fortnite’dan kalıcı olarak yasaklandı?

Araçlar, Bölüm 2 Sezon 3’te ilk eklendiğinden beri Fortnite’da büyük bir rol oynamıştır. Çalışmak için yakıt gerektirse de, gelen yangına ve hareket kabiliyetine karşı iyi bir koruma sağlarlar. Ancak, tüm araçlar oyun içinde çok beğenilmez.

Bazıları, Whiplash gibi, yüksek hızlarından dolayı çok aranır. Mudflap gibi diğerleri yavaş ve hacimli oldukları için genellikle göz ardı edilir. Bunu bir kenara bırakırsak, hayranların favorisi olmayan bir araç daha var.

Polis arabaları, işlevsel olmamasına ve adada sadece bir destek görevi görmesine rağmen, oyun içinde çok fazla tartışma ve nefret konusu haline geldi. Sonunda kaldırıldılar ve geri dönmeleri pek mümkün değil. Ancak bunun arkasında güçlü bir sebep var.


Polis arabaları Fortnite’tan neden kaldırıldı?

Fortnite çok genç bir oyuncu demografisine sahip. 2020’de George Floyd protestolarının ardından polise karşı kızgınlık sadece gerçek hayatta değil, oyunda da artmaya başladı. Epic Games’in bu olay nedeniyle polis arabası modelini kaldırdığına dair somut bir kanıt bulunmamakla birlikte, muhtemelen durum bu.

Geliştiriciler dolaylı olarak jeopolitik ve kültürel olaylara katıldıkları için, modeli kaldırmamak ters tepkilere yol açabilirdi. Şimdi, her şey yoluna girmiş olsa da, polise karşı kızgınlık hala devam ediyor. Bu gerçekler göz önüne alındığında, polis arabası veya polisin herhangi bir sembolü asla oyuna eklenmeyecektir.

Oyun kurgusal bir evrende geçtiği için içinde polis olmasına gerek yok. Ancak bazı taraftarlar, haritalarına bir polis arabası ekleme seçeneğinin verilmesi gerektiğini savunuyor ve belirtiyorlar. Haritanın teması göz önüne alındığında, oynanabilirliği veya sürükleyiciliği artırabilir.

Ancak topluluk, araç modelinin oyunda olmaması konusunda bir tavır aldığından, Epic Games’in barışı sürdürmesi ve onu metaverse’den uzak tutması muhtemeldir. İşte birkaç taraftarın söyleyecekleri:

Birkaç taraftar polis arabalarının ne kadar eğlenceli olabileceği konusunda ikna edici bir argüman ortaya atsa da, en iyisi oyunun dışında kalmaları. Belki Epic Games, diğer bazı araçlara bir siren ekleyebilir ve oyuncuların Fortnite’ta Hızlı ve Öfkeli hayallerini yaşamalarına izin verebilir.

See also  En İyi Fortnite Yaratıcı Amaç Eğitim Kursları ve Kodları (Temmuz 2022)

Bir oyuncuya göre, IO arabaları mükemmel bir yedek olarak hizmet edebilir. Organizasyon silahlı personel ve siyah renkli arabalardan oluştuğu için oyun içinde daha iyi bir seçenek olacaktır. Ayrıca, oyun sırasında Imagined Order’da aşağılayıcı sözler bağırarak kimsenin başı belaya girmez.

Ancak, söylenen ve yapılan her şeyle Epic Games, oyunun Yaratıcı tarafını yakından takip etmek zorunda kalacak. Yaratma özgürlüğü beraberinde çok fazla sorumluluk getirir. Creative 2.0 çıktığında, bazıları araçlarda ustalaşabilir ve oyun içinde kendi polis arabalarını yaratabilir.