Fortnite, korkunç bir oyun içi özelliğiyle herkesi hayal kırıklığına uğrattı

Fortnite bir süredir eleştiri alıyor. Bölüm 3 Sezon 3’ün başlangıcından beri hayranlar, XP eziyetindeki memnuniyetsizliklerini dile getiriyorlar. Daha yeni fiyasko, oyunun bilinmeyen nedenlerle tamamen bozulmasını içeriyordu, ancak bu geliştiricinin kontrolünde olmayan bir şey.

youtube kapağı

Bununla birlikte, kontrol edilebilecek şeyler söz konusu olduğunda, Epic Games, ister çapraz geçişler ister rekabetçi playofflar olsun, genellikle iyi kararlar verir. Ancak görünüşe göre son çağrıları pek çok hayranını hayal kırıklığına uğratarak hedefine ulaşmadı.


Bağlı Fortnite kozmetik ürünleri iş için kötü

Yaratıcı kontrol söz konusu olduğunda, Epic Games oyunculara oyun içinde sahip oldukları kozmetik ürünlerini uygun gördükleri herhangi bir karakterle kullanma özgürlüğü veriyor. Bu, oyundaki en çılgın kıyafet kombinasyonlarından bazılarına yol açar. Harika görünmeseler de, bireysel oyunculara hitap ediyor.

Ancak, geç saatlere kadar, geliştiriciler belirli kozmetiklerin kapılarını kontrol ediyor ve darboğaz yapıyorlar. Bunların en yenisi Gaara (kıyafet) ve Gaara’nın Kum Bulutu (planör). Oyun içinde ayarlanan açıklamaya göre, bu iki kozmetik eşya sadece birbirleriyle kullanılabilir.

Bu Fortnite kozmetik ürünlerinin kullanıcı tarafından doğrudan veya dolaylı olarak ödendiği göz önüne alındığında, kullanımlarını sınırlamanın bir anlamı yoktur. İşte birkaç taraftarın konuyla ilgili söyledikleri:

Bu birkaç kişi için üzücü olsa da, şirketlerin karakterleri için özel kozmetikler istedikleri argümanı adil bir değerlendirmedir. Ancak Epic Games bunu orijinal karakterleriyle bile yapıyor gibi görünüyor.

Örneğin, Kraliçe’nin Alayı (planör) yalnızca Kraliçe’nin cildini giyenler tarafından kullanılabilir. Epic Games karaktere sahip olduğundan, planörün kullanımını kontrol etmek ve sınırlamak bir anlam ifade etmiyor. Ancak bunun arkasında geçerli bir sebep de olabilir.


Fortnite’a kozmetik entegrasyonu kolay değil

Tekrar tekrar görüldüğü gibi, kozmetikleri entegre etmek en kolay iş değildir. Bazı öğeler, belirli ciltlerde kullanıldığında kozmetikleri bozar ve hatalara neden olarak hoş olmayan oyun deneyimlerine veya grafik hatalarına yol açar.

Kozmetik ürünler için bazı animasyonlar diğerlerinden daha karmaşık olduğundan, belki de onları belirli kıyafetlerle sınırlamak en iyi seçenektir. Bu nedenle Kraliçe’nin Alayı (planör) sadece kıyafetine kilitlenmiştir. Hayal kırıklığı olsa da, muhtemelen iyi niyetle yapılmıştır.

Bu tür kapı bekçiliğinin neden gerekli olduğuna dair iyi bir örnek, Go Cat Go Kit ifadesinde görülebilir. Kit kıyafeti giyerken kullanıldığında ifade mükemmel şekilde çalışır. Ancak, diğer kıyafetlerde zorla kullanıldığında, bir korku filminde görülebilecek bir şeye benziyor. Deriler bükülmüş ve şekli bozulmuş.

youtube kapağı

Bu nedenle, Epic Games, V-Papel harcayarak satın aldıktan sonra oyuncuların kozmetik kullanımını sınırlandırıyor gibi görünse de, bu gerçek olmaktan çok uzak.