Meta Quest 2’de Roblox nasıl oynanır?

Roblox’u sanal gerçeklik başlığında oynayabilir misin?

Sanal gerçeklik kulaklıkları, sevdiğiniz oyunlara kendinizi kaptırmanızı sağlar. Siz veya çocuklarınız Roblox oynamaktan hoşlanıyorsanız, onu VR’de oynamayı seveceksiniz. Roblox, Meta Quest 2’nin kitaplığında (önceden Oculus Quest 2 olarak adlandırılıyordu) bulunmasa da, oynamak için kullanımı kolay bir geçici çözüm var.

Meta Quest 2’de Roblox oynamadan önce bilmeniz gerekenler

Roblox nedir?

Roblox teknik olarak bir oyun değildir; kullanıcıların oyunlar oluşturduğu ve başkaları tarafından yapılanları oynadığı bir platformdur. Roblox’taki oyunlar ve deneyimler yalnızca Roblox kullanıcıları tarafından yapılmıştır. Platform, çocukların video oyunları yapmayı ve onlar için ödeme almayı öğrenmelerini sağlar.

Kullanıcılar, karakterleri için oyun ve kostüm satın almak için Robux adlı oyun içi para birimini harcarlar. Birçok Roblox oyununu oynamak ücretsizdir ancak oyun içi öğeler ve Robux’a mal olan ek özellikler sunar. Kullanıcılar oyunlarını veya eşyalarını satarak yeterince Robux kazandığında, bunları gerçek paraya çevirebilirler.

Meta Quest 2 nedir?

Meta Quest 2, Facebook Reality Labs tarafından yapılmış bir VR başlığıdır. Yeniden markalaştırılmadan önce, Oculus Quest 2 olarak adlandırılıyordu. Başlık, orijinal Oculus’tan daha hafiftir ve oyun oynarken daha az ışık girmesini sağlar. 128 GB veya 256 GB’de makul miktarda depolama alanına sahiptir ve nispeten ucuzdur.

See also  Chobani Launches Its First Roblox Game to Promote Oat Milk

Meta Quest 2’de Roblox Oynamak

Meta Quest 2’de Roblox oynamak için neye ihtiyacınız var?

VR'ye hazır bilgisayar

Meta Quest 2 kulaklığının yanı sıra VR’ye hazır bir PC’ye ihtiyacınız olacak. Çok sayıda PC, bir VR kulaklığı bağlamak için ihtiyacınız olan her şeyle önceden oluşturulmuş olarak gelir. Meta Quest 2, bir USB-C bağlantı kablosu içerir, ancak ihtiyacınız olması durumunda bir yedek kablo satın almak iyi olabilir.

Bir VR kulaklığı kullanmak için güvenilir bir internet bağlantısı isteyeceksiniz. Mbps olarak da adlandırılan saniyede 20 megabit kadar düşük hızlar, düşük çözünürlüklü VR içeriği yayınlamanıza olanak tanır. Yine de, VR’de güvenilir bir şekilde çevrimiçi oyunlar oynamak için 50 Mbps veya daha fazlasını isteyeceksiniz.

VR’de Roblox nasıl oynanır

  1. Takın: Kulaklığı bir USB-C bağlantı kablosuyla VR için hazır PC’nize bağlayın.
  2. Uygulamayı açın: PC’nizde Oculus uygulamasını açın ve “cihazlar”ı tıklayın.
  3. Kulaklığınızı ekleyin: “Kulaklık ekle”ye tıklayın ve VR başlığınızı seçin.
  4. İsteği kabul et: Meta başlığınızda “Oculus bağlantısını etkinleştir” yazan bir istem görürsünüz. “Etkinleştir”i tıkladığınızda, kulaklığı geçici olarak çıkaracak ve bilgisayarınızı yeniden kullanmaya başlayacaksınız.
  5. PC’nizdeki Oculus ayarlarını düzeltin: Oculus uygulamasında “ayarlar”ı ve ardından “genel”i tıklayın. Bilinmeyen kaynakların etkinleştirildiğinden emin olun.
  6. VR uyumlu bir Roblox oyunu bulun: Tüm Roblox oyunları VR için uygun değildir. Uyumlu oyunları genellikle Roblox web sitesinde “VR” veya “sanal gerçeklik” aratarak bulabilirsiniz. Oyununuz sanal gerçeklikte başlamazsa, ayarlara gidip “VR”yi seçmeniz gerekebilir.

Meta Quest 2’de Roblox Oynamak SSS

Ya bir oyunu VR’de çalıştıramazsam?

A. Oyunun VR ile uyumlu olduğundan emin olmanız gerekir. Öyleyse, Roblox’u kaldırıp yeniden indirmeniz gerekebilir.

Roblox çocuklar için güvenli mi?

A. Genellikle çocuklar için güvenlidir, ancak bu, tartışmasız olmadığı anlamına gelmez. Çocuklar diğer oyuncularla çevrimiçi oynayabilir. Diğer kullanıcıların çoğu çocuk ama oyunlarda yetişkinler de var. Çoğu yetişkin oyuncu zarar vermek anlamına gelmese de, bazıları oyunu hain amaçlar için kullanır. Ek olarak, bazıları Roblox’u genç geliştiricileri sömürmekle suçladı, çünkü tüm karlardan %30’luk bir kesinti alıyorlar ve kullanıcıların bunları nakde çevirmeden önce 100.000 Robux kazanmasını gerektiriyor.

See also  Roblox supports Apple in fight of appeal from Epic Games (NYSE:RBLX)

Roblox, 2017 yılında resmi forumlarını kapatarak birçok kullanıcının üçüncü taraf platformlarda iletişim kurmasını sağladı. Şirket, üçüncü taraf forumları denetlemez, bu nedenle çocuğunuzun çevrimiçi olarak kiminle iletişim kurduğunu bilmeniz gerekir. Genel olarak, çocuğunuzun Roblox oynamasını, oynarken onları izleyebileceğiniz ortak bir alanda oynaması en iyisidir.

Meta Quest 2’nin PC’ye ihtiyacı var mı?

A. Roblox bunlardan biri olmasa da, PC olmadan oynayabileceğiniz çok çeşitli oyunlara sahiptir. Roblox’u kulaklıkta oynamak için bir oyun PC’sine veya dizüstü bilgisayara bağlı olması gerekir.

Sanal gerçeklik zararlı mı?

A. VR güvenlidir, ancak ilk başta yönünüzü şaşırmış hissetmenize neden olabilir. Gözlerinizi incitmemek veya hareket tutmamak için ara sıra mola vermek iyi bir fikirdir.

Meta Quest 2’de Roblox oynamak için en iyi ürünler

Meta Görev 2

Meta Görev 2

Ne bilmek istiyorsun: Bu, en popüler ve uygun fiyatlı VR kulaklıklarından biridir.

Ne seveceksiniz: Duvarlara çarpmanızı veya çevrenize zarar vermenizi engelleyen bir sınır belirleyebilirsiniz. Kurulumu kolaydır ve çoğu insan rahat olduğunu hissetti. 250’den fazla oyun oynamak için ihtiyacınız olan her şeye sahiptir.

Göz önünde bulundurmanız gerekenler: Bazı yorumcular, onu kullanmak için bir Facebook hesabına ihtiyacınız olmasını beğenmedi.

Nereden Alınır: Amazon tarafından satılır

Alienware Aurora R14 Sıvı Soğutmalı Oyun Masaüstü Bilgisayarı

Alienware Aurora R14 Sıvı Soğutmalı Oyun Masaüstü Bilgisayarı

Ne bilmek istiyorsun: 32 GB rasgele erişim belleğiyle bu bilgisayar, oyunları sorunsuzca çalıştırmanızı sağlar.

Ne seveceksiniz: Şık bir tasarıma sahiptir. Güçlü performans için ihtiyacınız olan her şeyle donatılmıştır ve yükseltilebilir. Pahalı olmasına rağmen, kendi oyun PC’nizi oluşturmaktan daha ucuzdur.

Göz önünde bulundurmanız gerekenler: Birlikte verilen klavye ve fare ideal değildir.

Nereden Alınır: Dell ve Amazon tarafından satılır

Syntech Bağlantı Kablosu

Syntech Bağlantı Kablosu

Ne bilmek istiyorsun: Bu kullanımı kolaydır ve son derece iyi performans gösterir.

See also  Why The Billionaire Behind Roblox Decided To Direct His Philanthropy Toward Mental Health

Ne seveceksiniz: Üç boyutta mevcuttur: 20 fit, 16 fit ve 10 fit. Uygun fiyatlı ve çoğu insan ne kadar iyi çalıştığından etkilendi.

Göz önünde bulundurmanız gerekenler: Oynarken kulaklığınızı şarj etmez.

Nereden Alınır: Amazon tarafından satılır

En iyi ürünleri en iyi fiyatlarla satın almak ister misiniz? BestReviews’dan Günlük Fırsatlara göz atın.

Yeni ürünler ve kayda değer fırsatlar hakkında faydalı tavsiyeler için haftalık BestReviews bültenini almak için buradan kaydolun.

Cody Stewart, BestReviews için yazıyor. BestReviews, milyonlarca tüketicinin satın alma kararlarını basitleştirmesine yardımcı olarak zamandan ve paradan tasarruf etmelerini sağladı.

Telif hakkı 2022 BestReviews, bir Nexstar şirketidir. Tüm hakları Saklıdır.