Razer Kishi V2 incelemesi: yeni tasarım, sinir bozucu sorunlar

Razer, 2020’nin ortalarında piyasaya sürülen Kishi mobil denetleyicisi ile telefonları sözde Nintendo Switch konsollarına dönüştürmeyi başardı. Telefonunuzu iki kontrol cihazının arasına sıkıştıran akıllı bir tasarım sundu. Ayrıca mobil oyunların yanı sıra xCloud, Stadia ve daha fazlası gibi bulut akış servislerini oynamanın daha rahat, konsol benzeri bir yoluydu. Şimdi, 99 $’lık Kishi V2 ile, Razer’ın amacı, ilk denemesinde her şeyi daha iyi yapan bir rakibe ayak uydurmakmış gibi görünüyor: Omurga.

Kishi, iPhone için daha da zorlu bir mobil kontrol cihazı olan 99 $ Backbone One ile piyasaya sürüldükten sonra, bir şirketin tek vuruş harikası devreye girdi. Daha basit, daha rahat bir tasarıma, daha fazla işlevselliğe ve tam gelişmiş bir konsol işletim sisteminden utangaç hissettiren bir arayüze sahipti. Telefonda oyun oynamayı daha kapsamlı bir deneyime dönüştürdü, Kishi’nin değer önerisini daha zayıf ve kıyaslandığında çok daha az ilginç hale getirdi.

Böylece, Kishi V2 ile Razer, ilk nesil tasarımını bir şey için terk etmeye karar verdi. çok Backbone One’a benzer. Burada Razer’ın çok fazla kredi alabileceği pek bir şey yok. V2, Backbone’a benzer şekilde minimalist bir tasarıma ve telefonunuzu bölünmüş denetleyici düzenlemesine yerleştirmenize izin veren aynı türde çekme-uzatma köprü mekanizmasına sahiptir. Oyun içi yakalama düğmesi burada sol tarafta, sağda seçenekler düğmesiyle birlikte ve sizi – evet – Razer’ın Nexus adlı bir oyun panosunda kendi dönüşüne götüren yeni bir düğme var. Kullanmanız zorunlu değil, ama orada.

Kishi V2’nin Backbone’un denetleyicisi üzerinde sahip olduğu bazı önemli avantajlar var. En büyüğü, Kishi V2’nin Android için yapılmış olmasıdır. 2022’de daha sonra çıkacak bir iOS sürümü de var. Ücretli hizmetinin abonelerinin onu bir Android cihazına Lightning-to- ile bağlayabileceğini saymazsanız, Backbone (sinir bozucu bir şekilde) USB-C ile denetleyicisinin bir sürümünü yapmadı. USB-C kablosu. Karmaşık kontrol şemalarına sahip mobil oyunlar oynuyorsanız, Razer’ın yeni modelinde her iki tarafta bir tane olmak üzere iki ekstra programlanabilir omuz düğmesi bulunur. Bunlar Nexus uygulamasında yeniden eşlenebilir.

Razer Kishi V2

Denetleyicinin her iki tarafında sizin için kullanışlı olabilecek programlanabilir bir makro tuşu bulunur.

Ve Backbone’un tasarımı, iPhone 13 Pro Max’in dev kamera çıkıntısıyla (çalışması için ücretsiz 3D baskılı adaptörler sundu) sınırlarına ulaşırken, Kishi V2, Android telefonlarla uyumluluğunu genişletmek için ayarlanabilir kauçuk ekler ve çeşitli kamera çıkıntı boyutları içerir. – ince durumlarda olanlar bile. Desteklenen telefonların tam listesi her iki Razer telefonunu da içerir; S22 aracılığıyla Samsung Galaxy S8; Galaxy Note 8’den 20’ye; Google Piksel 2’den 6’ya; ve “diğer birçok Android cihaz”. Bir kamera çıkıntısı da dahil olmak üzere 11,5 mm kalınlığa kadar cihazları destekler — Pixel 6’mı sığdırmak için ince (ve sararmış) resmi Google kasasından çıkarmak zorunda kaldığıma şaşırdım.

Razer Kishi V2

Sığdırmak için Pixel 6’mın ince kasasını çıkarmam gerekti.

Razer Kishi V2

Bu değiştirilebilir parçalar, Kishi V2’ye daha fazla cihazın uymasını sağlar.

Genel olarak, Kishi V2’nin uyumu ve bitişi iyi, ancak yeni özellikleri – hem Nexus uygulamasında hem de denetleyicide fiziksel olarak bulunanlar – Backbone’s One’da bulunanlardan daha az kapsamlı ve gösterişli.

Düğmeye basma girişimlerimin yarısından fazlası ile başlatılamayan Nexus’ta, yükledikleriniz için oyun başlatıcı görevi görebilecek kısır bir pano göreceksiniz. Uygulamayı aşağı kaydırmak, tür başına oyun önerilerini ortaya çıkarır; bu, oyun seçiminin Android’de iOS’tan ne kadar kötü olduğunu veya Razer’ın onları küratörlüğünde ne kadar kötü olduğunu vurgular. Bir oyun keşif aracı olarak, Nexus’un zaten mükemmel bir deneyimden daha az olan Google Play Store’da gezinmekten biraz daha kötü olduğunu söyleyebilirim.

Razer Kishi V2 incelemesi: yeni tasarım, sinir bozucu sorunlar Razer, 2020'nin ortalarında piyasaya sürülen Kishi mobil denetleyicisi ile telefonları sözde Nintendo Switch konsollarına dönüştürmeyi başardı. Telefonunuzu iki kontrol cihazının arasına sıkıştıran akıllı bir tasarım sundu. Ayrıca mobil oyunların yanı sıra xCloud, Stadia ve daha fazlası gibi bulut akış servislerini oynamanın daha rahat, konsol benzeri bir yoluydu. Şimdi, 99 $'lık Kishi V2 ile, Razer'ın amacı, ilk denemesinde her şeyi daha iyi yapan bir rakibe ayak uydurmakmış gibi görünüyor: Omurga. - esenlerbocekilaclama

Razer Kishi V2 incelemesi: yeni tasarım, sinir bozucu sorunlar Razer, 2020'nin ortalarında piyasaya sürülen Kishi mobil denetleyicisi ile telefonları sözde Nintendo Switch konsollarına dönüştürmeyi başardı. Telefonunuzu iki kontrol cihazının arasına sıkıştıran akıllı bir tasarım sundu. Ayrıca mobil oyunların yanı sıra xCloud, Stadia ve daha fazlası gibi bulut akış servislerini oynamanın daha rahat, konsol benzeri bir yoluydu. Şimdi, 99 $'lık Kishi V2 ile, Razer'ın amacı, ilk denemesinde her şeyi daha iyi yapan bir rakibe ayak uydurmakmış gibi görünüyor: Omurga. - esenlerbocekilaclama

Razer’ın Nexus uygulaması (solda), Backbone deneyiminden çok daha az davetkar.

Uygulamada, YouTube veya Facebook Live üzerinden bir canlı yayın başlatabilirsiniz. Bir ekran görüntüsü veya video çekmek istiyorsanız, bunu sol taraftaki bu işlevlere ayrılmış bir düğme ile yapabilirsiniz. Bununla birlikte, özellikle ekran veya video yakalamalarında, ekran veya dokunsal geri bildirimde ciddi bir eksiklik var. Örneğin, bir video çekmek için ekran görüntüsü düğmesine bastıktan veya basılı tuttuktan sonra, Google Fotoğraflar kitaplığımı açana kadar komutun kayıtlı olup olmadığı hakkında hiçbir fikrim yok. Basit bir ekran bildirimi (ekran kaydı sırasında Android bildirim araç çubuğunda küçük bir Cast simgesi görünür, ancak gözden kaçırmak kolaydır) veya ince bir titreşim hile yapmış olabilir. Kishi V2’yi kullanmayı sinir bozucu yapan şey, Backbone’un iki yıl önce düzelttiği böyle küçük şeyler.

Razer, yüz düğmelerini Wolverine V2 denetleyicisinde bulunan aynı tür tıklamalı, mekanik anahtarlara geçirdi. Ve onları daha büyük kontrolörde sevsem de, burada hissettiklerinden beklediğimden daha fazla hoşlanmıyorum. Yolculuk sığ ve tıklama o kadar ince ve o kadar az güç gerektiriyor ki, yoğun oyun sırasında bir düğmeye basıyorsam, basıp basmadığımı bana bildirmek için yeterli geri bildirim sağlamıyor. Neredeyse bana Apple’ın korkunç kelebek klavye anahtarlarından birini, içine toz sıkışmış olarak hatırlatıyor.

Razer Kishi V2

Backbone One (solda) ve Kishi V2’nin (sağda) yandan profil görünümü. Kishi’nin arka tetikleyicileri biraz daha fazla seyahat sunuyor.

Razer Kishi V2

Benzer, henüz tam değil. Backbone’un kulpları biraz daha aşağı sarkıyor ve daha çok geleneksel bir kontrolör gibi hissettiriyor.

Kishi V2, USB-C geçişli şarj özelliği sunar, böylece önceki sürümde olduğu gibi, tutacağının sağ alt tarafına bir kablo takarak telefonunuzu şarjlı tutabilirsiniz. Sanırım bu konuda kötü bir izlenim bırakmak için azınlık bir eleştirmen olabilirim, ancak Razer’ın kablolu dinleme için 3,5 mm’lik bir jak kurmasını gerçekten isterdim. Ses gecikmesi, ne yazık ki, hala Android’in açıklanamaz bir şekilde Apple’ın arkasında olduğu bir alandır ve özellikle Backbone yaptığından beri Razer’ın bir tane içermemesi garip.

Kishi V2, Razer’ın yeni gelen bir oyuncudan oyun alanında uzanmayacağını kanıtlamak için yapılmış bir cihaz gibi hissediyor. Çürütücülüğünü yayınlamak şaşırtıcı derecede uzun zaman aldı, ki bu gayet iyi. Backbone One’ı bir anlığına unutan Kishi V2’nin geliştirilmiş tasarımı ve ince düşünülmüş özellikleri, onu Android kullanıcıları için en iyi tak ve çalıştır mobil kontrol cihazlarından biri haline getiriyor. Ancak şu anki durumunda, Kishi V2’yi benzersiz kılan ne kadar az şey, Backbone’un ilk nesil ürününün hala ne kadar iyi olduğunu gölgede bırakmıyor.

Fotoğraflar Cameron Faulkner / The Verge